Rajdowe ME: Al-Attiyah najszybszy na Cyprze

Moto

Katarczyk Nasser Al-Attiyah (Ford Fiesta R5) wygrał Rajd Cypru, czwartą rundę mistrzostw Europy. Obrońca tytułu Kajetan Kajetanowicz (Ford Fiesta R5), który nie ukończył pierwszego etapu, zajął dalsze miejsce, ale był najszybszy na trzech niedzielnych OS-ach.

Na podium, obok Al-Attiyaha, stanęły lokalne załogi w Mitsubishi Lancerach - drugi był Simos Galatariotis ze stratą 6.12,0, a trzeci Panikos Polykarpou - 6.19,5.

Kajetanowicz wygrał drugi, niedzielny etap rajdu wyprzedzając Al-Attiyaha o 1.26,6 i zdobył kolejne punkty w klasyfikacji Mistrzostw Europy. Na mecie cypryjskiej eliminacji sklasyfikowany został ogólnie na 15. miejscu, ze stratą ponad 18 minut do Katarczyka.

Liderem cyklu jest nadal Portugalczyk Bruno Magalhaes, który wypadł z trasy podczas szóstego odcinka specjalnego, mocno uszkodził samochód i nie ukończył rajdu.