Ward o zmianie kategorii wagowej: Wszystko jest możliwe

Sporty walki

Niepokonany na zawodowych ringach Andre Ward (32-0, 16 KO) po zwycięstwie z Siergiejem Kowaliowem (30-2-1, 26 KO) na gali w Las Vegas stwierdził, że być może wkrótce zmieni kategorię wagową. - Mam wiele marzeń i wszystko jest możliwe - stwierdził Amerykanin

Ward wygrał z Kowaliowem przez techniczny nokaut w ósmej rundzie. Decyzja o zakończeniu starcia była dość kontrowersyjna, gdyż Rosjanin nie wyglądał na niezdolnego do walki, a dodatkowo jego rywal często uderzał poniżej pasa. Mistrzostwo świata organizacji WBA, IBF oraz WBO w kategorii półciężkiej pozostało przy Amerykaninie, który powoli zaczyna myśleć o przejściu do kategorii junior ciężkiej. Jeśli chodzi o przyszłość, to jeszcze nie wiem, ale myślę o wadze junior ciężkiej. Mam wiele marzeń i wszystko jest możliwe - stwierdził Ward.

 

Dla pochodzącego ze Stanów Zjednoczonych pięściarza była to druga walka z Kowaliowem. W pierwszej, również po kontrowersyjnej decyzji wygrał na punkty - Wiedziałem, że ta walka będzie inna. Poprzedni nasz pojedynek był bardziej fizyczny. Musiałem ją dobrze przeanalizować, by znowu wygrać. Od szóstej rundy był zmęczony. Widziałem jak reaguje na ciosy w tułów, one go raniły - dodał mistrz.

 

Cała rozmowa z Wardem w załączonym materiale wideo.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze