Buszek: Najważniejsze są mistrzostwa Europy

Siatkówka
Buszek: Najważniejsze są mistrzostwa Europy
fot. Cyfrasport

Przyjmujący reprezentacji Polski siatkarzy Rafał Buszek podkreślił, że docelową imprezą sezonu są mistrzostwa Europy. W poniedziałek w Krakowie spotkał się m.in. z uczniami Szkoły Podstawowej nr 5.

W niedzielę on i jego koledzy ulegli USA 1:3 w ostatnim meczu turnieju interkontynentalnego Ligi Światowej w Łodzi. Porażka oznacza, że nie zagrają w lipcowym Final Six w Kurytybie.

- Wczoraj najbardziej zabrakło naszej dobrej gry. Amerykanie zagrali dobre spotkanie, a nam nie szło. Z taką grą jaką zaprezentowaliśmy ciężko było awansować. Nawet gdybyśmy ten mecz wygrali, to i tak nie bylibyśmy zadowoleni z występów w Lidze Światowej. Przegraliśmy dużo spotkań i to takich, których nie powinniśmy kończyć porażką - powiedział zawodnik Zaksy Kędzierzyn-Koźle.

Ma nadzieję, że ta porażka będzie dodatkową motywacją dla drużyny do lepszej pracy:

- Z nich trzeba też wyciągać wnioski - powiedział Buszek.

Nie umiał sprecyzować czego zabrakło, aby gra biało-czerwonych w LŚ była lepsza:

- Mogę powiedzieć tylko tyle, że mam nadzieję, iż na mistrzostwach Europy będziemy grać dużo lepiej - dodał.

Nie krył radości, że wreszcie ma chwilę wolnego, urlopu (dwa tygodnie):

- Jeśli chodzi o mnie, to w ostatnim czasie za dużo takich dni wolnych nie było. Na pewno to się przyda - przyznał zawodnik.

Spotkanie Buszka oraz Marcina Komendy z uczniami krakowskich szkół, to element promocji zbliżających się mistrzostw Europy siatkarzy. Mecz otwarcia, Polska - Serbia odbędzie się 24 sierpnia na PGE Narodowym w Warszawie, zaś finał w Tauron Arenie Kraków 3 września.

W stolicy Małopolski w pierwszej fazie turnieju będą rywalizować drużyny z grupy C: Bułgaria, Hiszpania, Rosja i Słowenia. Rywalami Polaków podczas ME będą w fazie grupowej, oprócz Serbów, także Estończycy i Finowie. Wystąpią w grupie A, która grać będzie w Gdańsku (poza meczem otwarcia). W grupie B zagrają Czechy, Niemcy, Słowacja, Włochy (w Szczecinie), a D (Katowice) - Belgia, Francja, Holandia, Turcja.

Druga faza turnieju (baraże o grę w 1/4 finału, spotkania ćwierćfinałowe) odbędą się w Katowicach i Krakowie, zaś półfinały, pojedynek o trzecie miejsce i finał w Tauron Arenie Kraków.

ŁK, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze