Były reprezentant USA zagra w Espadonie Szczecin

Siatkówka
Były reprezentant USA zagra w Espadonie Szczecin
fot. PAP
Jeffrey Menzel (w ataku) to były reprezentant USA

Coraz mniej niewiadomych dotyczących składu Espadonu Szczecin w sezonie 2017/2018. Nowym przyjmującym drużyny będzie Amerykanin Jeffrey Menzel.

Niespełna 29-letni siatkarz urodził się w Kalifornii w Santa Barbara, gdzie przygodę z siatkówką rozpoczynał w wieku 8 lat. To właśnie tam trafił do dorosłej siatkówki i w 2011 do reprezentacji USA grając m.in. w rozgrywkach Ligi Światowej. Z ekipą USA sięgnął po złoto w Pan American Cup 2012 i rok później zwycięży w mistrzostwach Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów. W 2011 został uznany MVP Pucharu Hiszpanii.

W swojej karierze reprezentował barwy amerykańskiego US Santa Barbara, hiszpańskiej CV Almerii, włoskiego NMV Castellana i belgijskiego Noliko Maaseik. Z tym ostatni klubem uczestniczył w rozgrywkach Ligi Mistrzów.  Świetnie operuje w ataku z lewej strony i przy swoim dynamicznym ataku jest niezwykle groźny w akcjach z drugiej linii.

Już jako 23-latek przy okazji pucharowych pojedynków przeciwko Tytanowi AZS Częstochowa nie ukrywał, że chciałby spróbować swoich sił w PlusLidze. Jak widać czasami na realizację marzeń trzeba trochę poczekać.

To już siódmy nowy zawodnik w Espadonie. Wcześniej kontrakty podpisali Eemi Tervaportti, Mateusz Malinowski, Marcin Jaskuła, Adrian Kacperkiewicz, Justin Duff oraz Bartosz Gawryszewski.

psl, Plusliga.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze