Kownacki: Został ostatni mecz, gramy o awans z 1. miejsca!

Dawid Kownacki był jednym z najlepszych piłkarzy reprezentacji Polski w spotkaniu przeciwko Szwecji (2:2) podczas Euro U-21. Trafienie napastnika Lecha Poznań w 90. minucie z rzutu karnego zapewniło Biało-Czerwonym jeden punkt i ustaliło wynik spotkania.

Marcin Feddek: Dawid, fantastyczna akcja, którą przeprowadziliście na początku meczu i potem znowu powielają się te same błędy. Szarpaliście od czasu do czasu, ale znowu powtórzyło się to, co było meczu ze Słowacją.

Dawid Kownacki: Tak, to prawda. Do 35. minuty wszystko wyglądało tak, jak sobie założyliśmy, jak chcieliśmy. Z tego mieliśmy właśnie sytuacje. Wychodziliśmy wyżej na przeciwnika, a potem ich łapaliśmy i przejmowaliśmy piłkę. Potem za bardzo się cofnęliśmy, tak jak w pierwszym meczu, oddaliśmy pole rywalowi, co Szwedzi wykorzystali. Szwedzi to drużyna, która potrafi grać w piłkę. Ładnymi i składnymi akcjami potrafiła nas rozklepać. (...) Wydaje mi się, że pokazaliśmy charakter w drugiej połowie, bo nie mieliśmy nic do stracenia.

Obawialiśmy się, jak będziecie wyglądali fizycznie w końcówce, ale zaczęliście grać. Jedno pytanie: Dlaczego tak późno?

To jest dobre pytanie. Dlaczego tak późno? W pierwszym meczu było podobnie - po stracie gola w 78. minucie też zaczęliśmy grać i pokazaliśmy, że to potrafimy. My nie jesteśmy słabą drużyną, mamy dobrych zawodników, jesteśmy dobrą drużyną. Nie wiem, może w głowach to siedzi? Ciężko jest mi powiedzieć na gorąco. Został nam jeszcze jeden mecz, będziemy walczyć.

Co się stało z tym rzutem wolnym w końcówce? Długo dyskutowaliście, jak to rozegrać.

Pytałem sędziego, ile zostało. Powiedział, że po tej akcji kończy mecz. Chciałem oddać strzał, żeby może powstało jakieś zamieszanie. Może ktoś dobije - trenowałem uderzenie z prostego podbicia na treningu, bardzo często mi wychodziło. Trenerzy namawiali mnie do tego. Może podjąłem złą decyzję, ale ktoś musiał to wziąć na siebie, to była ostatnia akcja meczu. Popełniłem błąd, mogliśmy to dośrodkować, ale cóż - mleko jest już wylane i już tego nie odwrócimy. Został nam jeszcze jeden mecz i będziemy walczyć o zwycięstwo - tyle nam zostało.

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca.