Euro U-21: Pogromcy Polaków pokonani

Reprezentacja Anglii wygrała ze Słowacją 2:1 w drugiej serii spotkań rozgrywek mistrzostw Europy U-21 i dzięki temu przedłuża swoje szanse, aby wyjść z grupy A. Podopieczni Pavla Hapala prowadzili 1:0, ale w drugiej połowie stracili dwie bramki i zanotowali pierwszą porażkę w tym turnieju.

Słowacja w pierwszym meczu na Euro U-21 pokonała reprezentację Polski 2:1 i mogła już w poniedziałkowy wieczór zapewnić sobie wyjście z grupy. Anglicy zremisowali natomiast bezbramkowo ze Szwecją i celowali w pierwsze zwycięstwo.

Pierwszy kwadrans meczu nie przyniósł zbyt wielu emocji. Obie drużyny grały głównie w środku pola, a większe posiadanie piłki mieli Słowacy. To jednak rywale oddali pierwszy strzał na bramkę, lecz był on jednak niezbyt groźny i pewnie interweniował Adrian Chovan.
W 23. minucie padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Martin Chrien, który strzałem głową po długim słupku dał swojej reprezentacji prowadzenie 1:0.

Od tamtej pory Anglicy dążyli do wyrównania, ale walili głową w mur, ponieważ bardzo dobrze w obronie grali Słowacy, którzy nie pozwalali rywalom na zbyt wiele. Synowie Albionu zbliżali się do pola karnego, ale nie umieli sfinalizować żadnej akcji. Do przerwy utrzymało się skromne prowadzenie Słowaków.

W drugiej połowie o wiele lepiej zaczęli radzić sobie Anglicy, którzy zdawali sobie sprawę, że stoją pod ścianą. Już w 51. minucie doprowadzili do remisu za sprawą Alfiego Mawsona, który z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. Niespełna dziesięć minut później było już 2:1 dla podopiecznych Aidego Boothroyda. Piłkę na lewym skrzydle dostał Redmond, który zszedł do środka, minął obrońcę rywali i precyzyjnym strzałem po długim słupku zdobył bramkę.

Anglicy kontrolowali przebieg wydarzeń, aczkolwiek Słowacy od czasu do czasu zagrażali bramce Jordana Pickforda. Podopieczni Pavla Hapala im bliżej końcowego gwizdka, tym bardziej zagrażali Anglikom. Nie zdołali jednak dopiąć swego i musieli przełknąć porażkę.

Słowacja - Anglia 1:2 (1:0)

Bramki: Martin Chrien 23 - Alfie Mawson 50, Nathan Redmond 61

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca.

KN, Polsat Sport
Zapis relacji
Relacja zakończona

Koniec meczu! Anglia wygrywa ze Słowacją 2:1!

Słowacja - Anglia 1:2

90' Arbiter dolicza cztery minuty.

86' Żółta kartka dla Murphiego i rzut wolny dla Słowacji na skraju pola karnego.

82' Słowacy naciskają i próbują zniwelować straty.

76' Mamy przerwę w grze, ponieważ na boisku leży jeden z Anglików, Abraham, który dostał łokciem od Ninaja.

75' Rzut rożny dla Słowaków.

74' Trzecia zmiana w zespole Pavla Hapala. Boisko opuszcza Mihalik, a w jego miejsce Haraslin.

73' Strzał z dystansu Rusnaka, ale niecelny.

71' Fragment spokojniejszej gry.

66' Podwójna zmiana w zespole Słowaków. Z boiska schodzą Zrelak i Chrien, a w ich miejsce pojawiają się odpowiednio Safranko i Benes.

Na listę strzelców wpisał się Redmond, który dostał piłkę na lewym skrzydle, zszedł do środka i strzałem po długim słupku pokonał bramkarza Słowacji.

Słowacja - Anglia 1:1

60' Goooool! Anglia wychodzi na prowadzenie!

55' Wreszcie zagrożenie pod bramką Anglii stworzyli Słowacy. Zza pola karnego uderzał z górnej piłki Bero, ale piłka poleciała obok słupka.

52' Anglia złapała wiatr w żagle i stwarza sobie kolejne sytuacje.

Bramkę dla Anglików zdobywa Alfie Mawson, który z najbliższej odległości trafia do bramki Słowacji.

Słowacja - Anglia 1:0

51' Gooool! Mamy wyrównanie!

49' Wreszcie dobra akcja Anglików zakończona strzałem. Redmond dostał piłkę w polu karnym, zwiódł balansem ciała jednego z rywali i uderzył przy krótkim słupku. Świetnie interweniował bramkarz Słowacji.

W zespole Anglii doszło do jednej zmiany. Plac gry opuścił Mason Holgate, a w jego miejsce wszedł Jacob Murphy.

46' Rozpoczęła się druga połowa.

Po pierwszych trzech kwadransach Słowacja prowadzi 1:0 i w tym momencie ma zapewniony awans do półfinału rozgrywek. Teraz przerwa.

46' Strzelał Ward-Prowse, ale golkiper Słowacji wybił piłkę na rzut rożny. Po wyegzekwowanym kornerze, arbiter zakończył pierwszą połowę.

46' Arbiter dolicza minutę. Mamy rzut wolny dla Anglików ok. 20 metrów od bramki Słowacji.

45' Baker strzelał w polu karnym, ale został zablokowany.

43' Groźny strzał jednego ze Słowaków z dystansu, ale broni Pickford.

42' Podopieczni Aidego Boothroyda zbliżają się do pola karnego Słowaków, ale brakuje finalizacji.

36' Anglicy usiłują wyrównać, ale Słowacy grają dobrze w obronie. Przed chwilą niecelnie uderzał Swift.

32' Kolejny rzut rożny dla Anglii. Może tym razem coś z tego będzie?

26' Anglicy usiłują wyrównać, ale na razie nie stwarzają sobie dogodnych sytuacji. Poza stałymi fragmentami gry.

25' Dośrodkowanie Anglików w pole karne. Będzie rzut rożny.

Dośrodkowanie na pierwszy słupek i strzał głową Chriena po długim roku!

Słowacja - Anglia 0:0

23' GOOOL dla Słowacji!

22' Tym razem korner dla Słowaków.

19' Rzut rożny dla Anglii.

16' Słowacy zbliżyli się do pola karnego Anglików, zdołali dośrodkować, ale zabrakło strzału.

14' Zaostrza się gra Słowaków, którzy znowu faulują. Tym razem bliżej środka boiska.

13' Żółta kartka dla Bero, który kompletnie nie trafił w piłkę i powalił na ziemię Chalobaha. Rzut wolny blisko pola karnego Słowacji.

11' Pierwszy strzał na bramkę. Z prawego skrzydła na skraju pola karnego na bramkę uderzył Holgate, ale interweniował bramkarz Słowacji - choć niepewnie.

8' Częściej przy piłce utrzymują się Słowacy.

5' Na razie nie oglądamy strzałów na bramkę.

2' Przy piłce Anglicy.

Gediminias Mazeika z Litwy jest sędzią głównym tego spotkania. Już za chwilę pierwszy gwizdek.

Za chwilę hymny obu państw.

Znamy już składy obu drużyn:

Słowacja:

Chovan - Mazan, Skriniar, Ninaj, Valjent - Lobotka - Mihalik, Chrien, Bero, Rusnak - Zrelak (C)

Anglia:

Pickford - Chilwell, Mawson, Chambers, Holgate - Chalobah, Ward-Prowse (C) - Redmon, Baker, Swift - Abraham

Słowacja może już dzisiaj zapewnić sobie wyjście z grupy pod warunkiem, że pokona Anglików. Warto podkreślić, że tylko drużyna z pierwszego miejsca zapewni sobie awans do fazy półfinałowej. Z drugiego miejsca wyjdzie jedna drużyna z najlepszym bilansem spośród trzech grup.

Oba zespoły rywalizują w grupie A razem z Polską i Szwecją. Słowacy w pierwszym meczu pokonali naszych reprezentantów 2:1, natomiast Synowie Albionu bezbramkowo zremisowali z ekipą Trzech Koron.

Witamy w relacji meczu Euro U-21 Słowacja - Anglia. Pierwszy gwizdek zaplanowany jest na godz. 18:00.