Euro U-21: Polska – Szwecja. Gol Kownackiego na wagę remisu!

W drugim meczu inaugurującym drugą serię spotkań podczas młodzieżowych mistrzostw Europy pomiędzy reprezentacjami Polski i Szwecji emocji nie brakowało od samego początku do końcowego gwizdka. W 90. minucie meczu Biało-Czerwoni przegrywali 1:2, ale wówczas sędzia podyktował dla naszego zespołu rzut karny.

Mogło wydawać się, że Szwedzi dopną swego i zdołają dowieźć cenne zwycięstwo do samego końca. W 90. minucie w polu karnych reprezentacji Trzech Koron faulowany został Krzysztof Piątek. Arbiter bez wahania wskazał na wapno. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Dawid Kownacki, który kompletnie zmylił bramkarza i doprowadził do remisu 2:2.

- To jest cały Dawid Kownacki, on to ma – chwalił naszego reprezentanta komentujący to spotkanie Tomasz Hajto.

Dzięki temu trafieniu reprezentacja Polski ma jeszcze matematyczne szanse na wyjście z grupy.

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca.