Euro U-21: Szwedzcy kibice czekają na mecz z Polską!

Piłka nożna
Euro U-21: Szwedzcy kibice czekają na mecz z Polską!
fot. PAP

W centrum Lublina od niedzieli dominuje kolor żółty. W koszulkach w szwedzkich barwach narodowych spacerują tu bowiem kibice ze Skandynawii, którzy przyjechali dopingować swoją piłkarską reprezentację w rozgrywanych w Polsce młodzieżowych mistrzostwach Europy.


Przed miejskim ratuszem od niedzielnego poranka ustawiony został żółty namiot, w którym sprzedawane są koszulki, w jakich występują reprezentanci Szwecji. Na Starówce ustawiono też specjalny punkt informacyjny.

W poniedziałkowy wieczór na Arenie Lublin rozegrany zostanie mecz Polski ze Szwecją. Ponad trzy tysiące kibiców szwedzkich przyjechało do Lublina i od godz. 18 zwartą grupą zmierzają na stadion.

Zebrali się pod Trybunałem Koronnym na Starym Mieście i skierowali się do centrum miasta z Placem Litewskim i Krakowskim Przedmieściem. Dalej przechodzą ulicami Lipową, Narutowicza i Muzyczną, na której jest zamknięty dla samochodów nowy most 700-lecia Lublina, prowadzący na samą Arenę.

Maszerujących asekurują nie tylko polscy policjanci, bo ze Szwecji przyjechało czterech ich kolegów po fachu, którzy wspierają ich podczas całego pobytu kibiców szwedzkich w Lublinie. W mieście w dniu meczu zorganizowano pięć dużych, bezpłatnych parkingów dla osób mających bilety na wieczorne spotkanie.

Komunikacja miejska wzbogacona została na ten dzień o specjalne przegubowe autobusy kursujące na specjalnie dedykowanych liniach o nazwie "Arena". Jeżdżą one z każdej dzielnicy Lublina oraz ze specjalnych parkingów bezpośrednio pod stadion. Posiadacze biletów na mecz korzystają bezpłatnie z przejazdów na stadion i z powrotem dowolnymi pojazdami komunikacji miejskiej.

Spotkanie Polska - Szwecja w ramach turnieju UEFA Euro U-21 rozegrane zostanie w poniedziałek na Arenie Lublin o godz. 20.45.

 

 

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

 

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca.

KB, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze