Konczkowski podpisał kontrakt z Piastem Gliwice

Piłka nożna
Konczkowski podpisał kontrakt z Piastem Gliwice
fot. PAP

Martin Konczkowski został piłkarzem występującego w ekstraklasie Piasta Gliwice. 23-letni obrońca, grający ostatnio w spadkowiczu z elity Ruchu Chorzów, podpisał z gliwickim klubem trzyletni kontrakt.

Działacze Piasta zapewnili sobie opcję przedłużenia umowy z zawodnikiem o kolejne dwa lata.

- Słyszałem bardzo dużo pozytywnych opinii o Piaście, więc jestem szczęśliwy, że trafiłem do tego klubu. Cieszę się, że to właśnie w Gliwicach będę mógł się rozwijać - powiedział Konczkowski.

Urodzony w Rudzie Śląskiej prawy obrońca występował dotychczas w ekstraklasie tylko w Ruchu. W ciągu pięciu lat rozegrał w barwach „Niebieskich” 126 ligowych spotkań.

Gliwiczanie w minionym sezonie zajęli 10. miejsce w ekstraklasie, a Ruch - 16., ostatnie.

W trakcie letnich przygotowań podopieczni trenera Dariusza Wdowczyka pojadą na zgrupowanie do Opalenicy, gdzie w sparingu zagrają m.in. z mistrzem Izraela Hapoelem Beer Szewa.

W sumie w planach Piasta jest sześć gier kontrolnych. W kolejnych rozgrywkach pierwszym celem drużyny ma być zakwalifikowanie się do czołowej ósemki tabeli.

Po zakończeniu sezonu z Piastem pożegnali się obrońcy Tomasz Mokwa i Patrik Mraz, pomocnicy Lukas Cmelik i Michał Masłowski oraz napastnik Łukasz Sekulski.

Przed Konczkowskim umowy z gliwickim klubem podpisali pomocnik Aleksander Jagiełło (Znicz Pruszków) i obrońca Bartosz Waleńcik (Siarka Tarnobrzeg). Z wypożyczenia do Arki Gdynia wrócił chorwacki napastnik Josip Barisic

KB, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze