ME w boksie: Kiwior i Polski w ćwierćfinale

Sporty walki
ME w boksie: Kiwior i Polski w ćwierćfinale
fot. PAP

Damian Kiwior (69 kg) jako drugi z polskich bokserów awansował do ćwierćfinału mistrzostw Europy w Charkowie i jednocześnie zdobył kwalifikację na mistrzostwa świata. Wcześniej walkę w 1/8 finału wygrał Mateusz Polski (64 kg).

W wieczornej serii Kiwior wygrał na punkty 5:0 z Rumunem Marianem Pitą i zanotował drugie zwycięstwo w ukraińskim turnieju. Nie powiodło się Maciejowi Jóźwikowi (52 kg), który uległ Izraelczykowi Davidowi Alaverdianowi 2:3.

Wcześniej w poniedziałek Polski pokonał reprezentanta Niemiec Wladislawa Baryshnika 4:1, Jakub Słomiński (49 kg) przegrał z Włochem Federico Serrą 0:5, zaś Aleksander Stawirej (+91 kg) z Anglikiem Frazerem Clarkiem 0:5.

W każdej kategorii wagowej najlepsza ósemka pięściarzy ma zapewniony wyjazd na MŚ, które na przełomie sierpnia i września odbędą się w Hamburgu. Ponadto Polskiego i Kiwiora, wcześniej zdobywającego doświadczenie w Rafako Hussars Poland w lidze World Series of Boxing, już tylko jedna wygrana potyczka dzieli od medalu mistrzostw kontynentu.

 

Transmisja mistrzostw Europy w boksie od 21 czerwca w Polsacie Sport Fight.

KB, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie