PlusLiga: Znamy komunikat PLPS odnośnie rozegranych baraży

Siatkówka
PlusLiga: Znamy komunikat PLPS odnośnie rozegranych baraży
fot. Cyfrasport

Oficjele Polskiej Ligi Piłki Siatkowej w poniedziałek 19 czerwca podjęli decyzję odnośnie rozegranych baraży o wejście do PlusLigi pomiędzy Aluron Virtu Wartą Zawiercie i AZS-em Częstochowa. Sąd Odwoławczy odrzucił wniosek częstochowian, którzy protestowali, że spotkania barażowe odbyły się niezgodnie z regulaminem.

Przypomnijmy, że siatkarze AZS-u Częstochowa zajęli ostatnie miejsce w PlusLidze i byli zmuszeni grać w barażach o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ich rywalem był Aluron Virtu Warta Zawiercie. W rywalizacji do trzech zwycięstw lepsi okazali się zawiercianie, ale działacze AZS-u zarzucali, że został złamany regulamin, ponieważ nie byli wystarczająco wcześnie poinformowani o planowanych meczach barażowych. Z tego powodu został przez nich wysłany wniosek o zweryfikowanie tych spotkań na ich korzyść. W poniedziałek 19 czerwca poznaliśmy komunikat Sądu Odwoławczego przy PLPS-ie, który prezentujemy poniżej.

 

W dniu 19 czerwca 2017 roku Sąd Odwoławczy przy Polskim Związku Piłki Siatkowej, po przeprowadzeniu rozprawy, utrzymał w mocy decyzje zarządzającego rozgrywkami PlusLigi z dnia 8 maja 2017, weryfikującą pozytywnie spotkania barażowe rozegrane o wejście do rozgrywek PlusLigi, pomiędzy Aluron Virtu Warta Zawiercie i AZS Częstochowa S.A.

 

Zarząd PLPS S.A.

 

To oznacza, że Warta Zawiercie zagra w przyszłym sezonie w PlusLidze, natomiast AZS Częstochowa na jej zapleczu.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie