Tamara Kaliszuk to zawodniczka z długim stażem w Orlen Lidze. Swoją przygodę z siatkówką zaczęła w Elblągu, ale największe sukcesy w siatkówce młodzieżowej świętowała z drużyną Gedani Żukowo. Nim trafiła do najwyższej klasy rozgrywkowej – zagrała m.in. w zespołach z Polic i Aleksandrowa Łódzkiego. Ostatnie trzy lata spędziła w Tauronie MKS Dąbrowa Górnicza, z którym zajmowała wysokie lokaty w Orlen Lidze.

 

– Zdecydowałam się na Impel Wrocław, bo jest to profesjonalny klub z ciekawą historią. Co roku zespół imponował dobrym przygotowaniem i ich gra naprawdę mnie się podobała. Duża w tym zasługa sztabu szkoleniowego i cieszę się, że będę mieć okazję współpracy z nimi. Wierzę, że będąc w zespole Impela rozwinę się i że stworzymy naprawdę fajny zespół – powiedziała Kaliszuk.

 

Przyjmująca została powołana do szerokiej kadry Polski na obecny sezon reprezentacyjny. Celem drużyny Jacka Nawrockiego jest wysokie miejsce podczas jesiennych mistrzostw Europy, jednak już w lipcu siatkarki czeka gra w World Grand Prix.

 

 

– Dużym atutem Tamary jest jej doświadczenie nie tylko w Orlen Lidze, ale także na arenie międzynarodowej, zdobywane podczas gry w reprezentacji Polski. Cieszę się, że Tamara wybrała nasz klub i witamy ją we Wrocławiu. Mam nadzieję, że tak nasz klub, jak i nasze miasto przypadną jej do gustu i będziemy mogli wspólnie cieszyć się z kolejnych sukcesów – dodał Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

 

Pozostało coraz mniej niewiadomych, jeśli chodzi o kadrę Impela na zbliżający się sezon. Ostatnio klub pozyskał również doświadczoną atakującą Magdalenę Wawrzyniak, wcześniej grającą w ekipie Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna oraz środkową Igę Chojnacką z Legionowa. W zespole zagrają również: Aleksandra Trojan, Valerie Nichol, Weronika Wołodko, Julia Szczurowska, Maria Stenzel oraz Natalia Murek.