Rotacje w Zagłębiu Lubin

Piłka nożna
Rotacje w Zagłębiu Lubin
fot. PAP

Bartłomiej Pawłowski i Alan Czerwiński zostali nowymi zawodnikami grającego w piłkarskiej ekstraklasie KGHM Zagłębia Lubin. Z klubem z Dolnego Śląska pożegnał się za to Dorde Cotra.


Pawłowski w ostatnim sezonie bronił barw Lechii Gdańsk. Skrzydłowy nie mógł sobie wywalczyć miejsca w wyjściowej jedenastce i w sumie wystąpił tylko w sześciu spotkaniach. Wcześniej 24-letni piłkarz grał m.in. w Koronie Kielce, Zawiszy Bydgoszcz, Widzewie Łódź, Jagiellonii Białystok oraz w hiszpańskiej Maladze.

- To kolejny zawodnik z potencjałem, który otrzyma od Zagłębia szansę, by sprawdzić się w ekstraklasie. Wierzymy, że odpowiednio prowadzony może osiągnąć wysoki poziom – powiedział prezes Zagłębia Robert Sadowski.

Kolejnym nowym zawodnikiem lubinian stał się również Czerwiński. Prawy obrońca ostatnie pięć sezonów spędził w GKS Katowice i był wyróżniającym się zawodnikiem na zapleczu ekstraklasy.

- W minionym sezonie został uznany najlepszym zawodnikiem na swojej pozycji w pierwszej lidze, co potwierdza jego dyspozycję. Nasi skauci regularnie oglądali Alana i wystawili mu bardzo pozytywne oceny – skomentował prezes Zagłębia.

Dla zespołu z Lubina jest to odpowiednio trzeci i czwarty nowy zawodnik pozyskany przed startem kolejnego sezonu. Wcześniej do drużyny trenera Piotra Stokowca dołączyli Adam Matuszczyk i Jakub Świerczok.

Z Zagłębiem pożegnał się za to Cotra. Zawodnikowi wygasał z końcem czerwca kontrakt i zdecydował się nie przedłużać umowy. Serbski defensor bronił barw zespołu z Lubina przez pięć ostatnich sezonów. Pozyskaniem Cotry zainteresowany jest lokalny rywal Zagłębia – Śląsk Wrocław. Wcześniej z zespołem z Dolnego Śląska pożegnał się również Adrian Rakowski, z którym klub postanowił nie przedłużać kontraktu.

KB, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie