Venatores mistrzami Ballistix Challenge. Izako Boars ze srebrem

E-sport
Venatores mistrzami Ballistix Challenge. Izako Boars ze srebrem
fot. Venatores

Najlepszą formacją Ballistix Challenge, czyli turnieju rozgrywanego podczas kieleckich targów GameON, okazało się Venatores. Kadra Sebastiana ‘darka’ Babińskiego w finale pokonała Izako Boars.

Włodarze Venatores długo musieli czekać na podobne osiągnięcie. Przez ostatnie miesiące „Myśliwi” nie byli bowiem w stanie zaprezentować pełni swoich możliwości, a za panaceum na niekorzystne wyniki uznali zmiany kadrowe. Ogrom transferów nie przynosił jednak odpowiednich efektów. W końcu z zespołem pożegnać musiał się więc nawet dotychczasowy filar ekipy – Adam ‘destru’ Gil. Jak się jednak okazało, zakontraktowanie Krzysztofa ‘starka’ Lewandrowskiego i Patryka ‘patitka’ Fabrowskiego opłaciło się. Venatores stanęło na najwyższym stopniu podium w Kielcach. I to dwukrotnie pokonując zawodników Piotra ‘Izaka’ Skowyrskiego.

 

Co ciekawe, dark i spółka z Izako Boars spotkali się już w pierwszym meczu grupowym. Wówczas to właśnie oni górowali nad popularnymi „Dzikami”, by chwilę później pokonać także Solaris Esports. Inauguracyjny pojedynek w fazie pucharowej odbyli natomiast z Byniami Pągowskiego. Zwycięstwo dało im awans do wielkiego finału. W nim ponownie spotkali się z Izako Boars. W walce o złote medale Venatores udowodniło wszystkim niedowiarkom, że pierwszy triumf nie był przypadkiem. Dzięki temu na konto „Myśliwych” trafiło 10,000 złotych.

 

Klasyfikacja końcowa Ballistix Challenge GameON:

1. miejsce - Venatores – 10,000 złotych

2. miejsce Izako Boars – 6,000 złotych

3/4. miejsce - Bynie Pągowskiego – 2,000 złotych

3/4. miejsce - Pompa Team.yellow – 2,000 złotych

 

- Roszady w składzie przyniosły efekt, jednak nie spoczywamy na laurach – komentuje Ernest Ziółkowski, właściciel Venatores. - Ciężko przygotowujemy się do kolejnych turniejów, bowiem w naszym kalendarzu znajdują się trzy kolejne i to tydzień po tygodniu. Na nich również będziemy walczyć o podium – zapewnia. I faktycznie, przed Venatores szereg wyzwań. Już niedługo zobaczymy ich podczas poznańskiego GoodGame League, Game Addict Tournament w Lesznie oraz Lordi’s Game Cup w Łodzi.  

Szymon Groenke, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze