Wygraj Euro: Dream team 1. kolejki

Piłka nożna
Wygraj Euro: Dream team 1. kolejki
fot. Polsat Sport

Za nami 1. kolejka mistrzostw Europy U-21 i co za tym idzie - 1. runda zmagań w naszym menadżerze piłkarskim "Wygraj Euro". Lider klasyfikacji generalnej FossaDeiLeoni zgromadził niesamowitą liczbę 117 punktów. Jak się jednak okazuje, można było dokonać jeszcze lepszych wyborów.

Najlepiej zapunktował oczywiście Marco Asensio, strzelec hat-tricka z Macedonią. Wybierając Hiszpana na kapitana, mogliśmy zainkasować w sumie 40 punktów.

 

Jeżeli chodzi o pozycję bramkarza, najlepszy był inny Hiszpan - Kepa Arrizabalaga zdobył 13 punktów. Zaraz zanim z 10 punktami uplasował się Anglik Jordan Pickford.

 

Wśród obrońców najwyższy wynik, czyli 11 oczek, wykręcił kolejny przedstawiciel La Furia Roja - Jose Gaya. Drugie miejsce przypadło 10 punktom Słowaka Martina Valjenta, a kolejny wynik, czyli 7 oczek, zdobyło aż 13 zawodników.

 

W pomocy znalazło się jeszcze 13 oczek Hiszpana Saula Nigueza, a po 10 oczek skompletowali: inny Hiszpan Gerard Deulofeu, Niemcy Serge Gnabry i Max Meyer oraz Włoch Lorenzo Pellegrini.

 

Jeżeli chodzi o napastników, najlepszy wynik należy do Włocha Andrei Petagny i Portugalczyka Goncalo Guedesa, którzy skompletowali po  osiem oczek. Tercet snajperów zamknął z 7 punktami Niemiec Mitchell Weiser. Ponadto dwóch napastników uzbierało po sześć punktów - to Włoch Federico Chiesa i Słowak Pavol Safranko.

Oto jaką jedenastkę z tego ułożyliśmy:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasza jedenastka zgromadziła w 1. kolejce - jeśli oczywiście ustawiliśmy Asensio na kapitanie - w sumie 134 punkty. Ze względu na ograniczenia (maksymalnie 3 zawodników z jednej reprezentacji), w zespole zabrakło Nigueza, który zgromadzil 13 oczek, czyli był do spółki z Arrizabalagą drugim najlepiej punktującym zawodnikiem w kolejce. Jeśli jednak wstawilbyśmy Saula do zespołu kosztem Gayi, dorobek naszej jedenastki byłby mniejszy o dwa punkty - musielibyśmy zrezygnować bowiem z 11 oczek w obronie na rzecz 7. Przedstawiony wyżej skład jest więc takim optymalnym dream teamem 1. kolejki.

 

 

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

 

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca.

RH, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie