Najlepiej zapunktował oczywiście Marco Asensio, strzelec hat-tricka z Macedonią. Wybierając Hiszpana na kapitana, mogliśmy zainkasować w sumie 40 punktów.

 

Jeżeli chodzi o pozycję bramkarza, najlepszy był inny Hiszpan - Kepa Arrizabalaga zdobył 13 punktów. Zaraz zanim z 10 punktami uplasował się Anglik Jordan Pickford.

 

Wśród obrońców najwyższy wynik, czyli 11 oczek, wykręcił kolejny przedstawiciel La Furia Roja - Jose Gaya. Drugie miejsce przypadło 10 punktom Słowaka Martina Valjenta, a kolejny wynik, czyli 7 oczek, zdobyło aż 13 zawodników.

 

W pomocy znalazło się jeszcze 13 oczek Hiszpana Saula Nigueza, a po 10 oczek skompletowali: inny Hiszpan Gerard Deulofeu, Niemcy Serge Gnabry i Max Meyer oraz Włoch Lorenzo Pellegrini.

 

Jeżeli chodzi o napastników, najlepszy wynik należy do Włocha Andrei Petagny i Portugalczyka Goncalo Guedesa, którzy skompletowali po  osiem oczek. Tercet snajperów zamknął z 7 punktami Niemiec Mitchell Weiser. Ponadto dwóch napastników uzbierało po sześć punktów - to Włoch Federico Chiesa i Słowak Pavol Safranko.

Oto jaką jedenastkę z tego ułożyliśmy:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasza jedenastka zgromadziła w 1. kolejce - jeśli oczywiście ustawiliśmy Asensio na kapitanie - w sumie 134 punkty. Ze względu na ograniczenia (maksymalnie 3 zawodników z jednej reprezentacji), w zespole zabrakło Nigueza, który zgromadzil 13 oczek, czyli był do spółki z Arrizabalagą drugim najlepiej punktującym zawodnikiem w kolejce. Jeśli jednak wstawilbyśmy Saula do zespołu kosztem Gayi, dorobek naszej jedenastki byłby mniejszy o dwa punkty - musielibyśmy zrezygnować bowiem z 11 oczek w obronie na rzecz 7. Przedstawiony wyżej skład jest więc takim optymalnym dream teamem 1. kolejki.

 

 

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

 

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca.