Amerykańskie laboratorium zdyskwalifikowane przez WADA

Inne
Amerykańskie laboratorium zdyskwalifikowane przez WADA
fot. PAP

Jedno z najbardziej znanych na świecie laboratoriów prowadzących badania antydopingowe w Los Angeles (UCLA) zostało na trzy miesiące zawieszone. O decyzji poinformowała we wtorek Światowa Agencja Antydopingowa (WADA).

W oficjalnym komunikacie ujawniono, że zawieszenie biegnie od 14 czerwca, a powodem są "ujawnione nieprawidłowości, które doprowadziły do naruszenia procedur". WADA zdecydowała także, że wyjaśnieniem sytuacji zajmie się niezależna komisja dyscyplinarna.

W okresie zawieszenia działalność UCLA nie będzie jednak całkowicie zawieszona. Laboratorium będzie mogło nadal prowadzić działalność zgodną z przepisami antydopingowymi, jednak wszystkie ujawnione w tym czasie wyniki będą musiały być potwierdzone w innej, posiadającej aktualną akredytację placówce.

Bez ich weryfikacji nie będzie wolno nic ujawniać, także tych wyników, które nie wykryły przypadków dopingu w badanych próbkach.

Decyzja o zawieszeniu nie jest ostateczna, UCLA ma prawo odwołać się do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) w Lozannie.

KB, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze