Euro U-21: Oceny Polaków po meczu ze Szwecją

Roman Kołtoń i Tomasz Łapiński znów ocenili reprezentantów Polski U-21, tym razem po meczu ze Szwecją (2:2). Na najwyższą notę zasłużył Dawid Kownacki, który zaliczył asystę przy pierwszym golu oraz wykorzystał rzut karny w samej końcówce, doprowadzając do wyrównania.

W porównaniu do poprzedniego meczu ze Słowacją (1:2) widać progres. Wtedy żaden z podopiecznych Marcina Dorny nie zasłużył na ocenę wyższą niż "5". Tym razem takich not jest aż siedem.

Na największe słowa uznania zasłużył zdecydowanie Kownacki. To właśnie on miał udział przy obu golach dla Biało-Czerwonych. Najpierw popisał się ładną asystą przy trafieniu Łukasza Monety, później wziął sprawy w swoje ręce i z zimną krwią wykorzystał rzut karny na wagę remisu. Kołtoń i Łapiński ocenili go na "7". Złego słowa nie można także powiedzieć o Karolu Linettym, który zasłużył na "6".

Najsłabiej wypadli Paweł Dawidowicz i Mariusz Stępiński. Ten pierwszy był kompletnie zagubiony. Kołtoń i Łapiński uznali, że "2" w pełni odzwierciedla to, co wyczyniał na boisku. Niewiele lepiej spisał się Stępiński. Napastnik FC Nantes, który miał być postrachem obrońców, rozegrał kolejne bezbarwne spotkanie. Nota "4" doskonale podsumowuje jego występ.

Mariusz Stępiński 4

Mecz Polska – Szwecja rozpoczął się od mocnego uderzenia naszych piłkarzy. Już w 6. minucie wynik otworzył Moneta. Później do głosu doszli rywale. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisali się Carlos Strandberg i Jacob Une Larsson. Do remisu w samej końcówce doprowadził Kownacki, który wykorzystał rzut karny.

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca.