Euro U-21: Zażarta walka i remis Serbii z Macedonią rzutem na taśmę

Emocje od pierwszej do ostatniej minuty oglądaliśmy w konfrontacji Serbii z Macedonią. Porażka dla obu zespołów oznaczała odpadnięcie z turnieju. Remis żadnej z ekip nie zadowalał i oglądaliśmy bardzo wyrównane spotkanie, którego losy rozstrzygneły się dopiero w końcówce.

Zwykło się mówić, że w spotkaniach dwóch ekip z Bałkanów atmosfera jest bardzo napięta i nie inaczej było tym razem. Serbowie od pierwszego gwizdka przejęli piłkę i posyłali niebezpieczne dośrodkowania  w pole karne Macedończyków. Po jednej z takich wrzutek Aleksovski popełnił błąd i niefortunnie interweniował, ale tym razem obyło się bez konsekwencji.

Od samego początku spotkania bardzo aktywny był Zivkovic, który w 11. minucie idealnie dośrodkował piłkę na głowę Grujica. Jego strzał minął jednak o centymetry lewy słupek bramki Aleksovskiego. Później inicjatywa należała do Macedończyków, ale niewiele z tego wynikało. Vanja Milinkovic-Savic był praktycznie bezrobotny sporadycznie pomagając swoim kolegom z bloku defensywnego w rozgrywaniu piłki.

W 24. minucie padło jedyne trafienie przed przerwą. Znowu akcję rozpoczął Zivkovic, który podał piłkę do środka. Ta trafiła do Grujica, który padł na murawę, jednak gwizdek arbitra miliczał. Djurdjevic próbował zagrać piłkę w pole bramkowe, ale piłka w międzyczasie trafiła w rękę jednego z defensorów. Podczas gdy Serbowie zaczęli protestować, zimną krew zachował Gacinovic, który wyprowadził Serbów na prowadzenie.

Później obserwowaliśmy bardzo wyrównane spotkanie. Tuż po strzeleniu gola za ciosem chcieli pójść Serbowie, ale już końcówka należała do Macedończyków. Jedyną okazją do zdobycia gola była ta po rzucie wolnym, jednak przytomnie zachował się Savic, który sparował futbolówkę do boku.

Druga połowa rozpoczęła się tak, jak skończyła się pierwsza. Macedończycy mieli przewagę, a w 49. minucie strzałem z dystansu już po raz drugi w tym meczu zaskoczyć Savica próbował Bardhi. Serbowie w pierwszym kwadransie drugiej odsłony byli bardzo wycofani i czekali na swoje okazje grając z kontry. Po podaniu ze środka pola tuż przed bramką znalazł się Gacinovic, ale ostatecznie do piłki nie doszedł.

W 58. minucie spotkania na boisku pojawił się 17-letni Elmas, który wyraźnie ożywił grę Macedonii. 5 minut później to właśnie on zainicjował akcję, po której Zivkovic zagrał piłkę ręką. Sędzia wskazał na 11. metr, a gola z rzutu karnego zdobył Bardhi. Macedończycy wrócili do gry i w kolejnych minutach przejęli stery nad wydarzeniami boiskowymi.

Na fantastyczną solową akcję w 83. minucie meczu zdecydował się Gjorgjev, który znakomitym uderzeniem tuż obok słupka pokonał Savica. Macedończycy dosyć niespodziewanie wyszli na prowadzenie.

Do ataku rzucili się Serbowie, którzy wyrównali w 90. minucie meczu. Sprawę w swoje ręce wziął Djurdjevic, wykorzystując znakomite dośrodkowanie piłki w pole karne z rzutu wolnego. Chwilę później Serbowie mieli jeszcze jedną okazję, ale piłka uderzyła zaledwie w słupek.

Wynik spotkania już do końca nie uległ zmianie i Serbowie zremisowali z Macedonią 2:2.

Relacja zakończona

[‘90+4] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 2:2 Koniec meczu! Serbia U-21 remisuje z Macedonią U-21 2:2. Bardzo dobry mecz za nami.

[‘90+3] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 2:2 Ostatnia minuta, rzut wolny dla Macedończyków. Do piłki podchodzi Bardhi.

[‘90+1] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 2:2 Słupek! Serbowie blisko objęcia prowadzenia. Co tu się dzieje!

[‘90] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 2:2 Sędzia przedłuża te mecz o 4 minuty.

[‘90] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 2:2 WYRÓWNUJE SERBIA! ALE MECZ! KAPITAN, DJURDJEVIC PO GOLU GŁOWĄ Z OSTREGO KĄTA!

[‘88] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 1:2 Znakomita okazja Serbów, ale znowu broni Aleksovskiego. Już druga tak znakomita interwencja tego bramkarza.

[‘87] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 1:2 Zostały 3 minuty. Serbowie pod ścianą.

[‘85] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 1:2 Ostatnia zmiana w Macedonii. Pivkovski za Radeskiego.

[‘83] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 1:2 ALLLEEEEEEŻ GOOOOOOL! GJORGJEW W SAMO OKIENKO PO INWYDIWUALNEJ AKCJI. MACEDOŃCZYCY NA PROWADZENIU! SAVIC BEZ SZANS!

[‘80] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 1:1 Ozegovic nie dochodzi do piłki, ale za to wpada z impetem w Aleksovskiego. Bramkarz Macedonii przez kilka chwil nie może podnieść sięz murawy.

[‘77] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 1:1 Zmiana u Serbów. Schodzi Antonov, w jego miejsce Ozegovic. Spieszy się Serbom.

[‘75] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 1:1 Chwalą Elmasa.

[‘73] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 1:1 Dużo miejsca w środku pola, gra od pola karnego do pola karnego. Remis nikogo tu nie satysfakcjonuje.

[‘72] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 1:1 Znakomita okazja przed Djurdjevicem, ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę. Jak pokazały powtórki - słusznie.

[‘70] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 1:1 Na ten moment to Serbom bliżej do zwycięstwa w tym meczu. Ristic strzelał z daleko, ale znowu niecelnie.

[‘68] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 1:1 Serbowie przycisnęli. Strzał Maksimovica zza pola karnego jednak bardzo słaby.

[‘64] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 1:1 GOOOL dla Macedonii. Najlepszy w drużynie Bardhi doprowadza do wyrównania. Mecz rozpoczyna się od początku!

[‘63] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 1:0 Rzut karny! Macedonia stanie przed szansą na wyrównanie.

[‘63] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 1:0 Dobra akcja Serbów, aktywnie na lewym skrzydle Plavsic. Dobry powrót Muratiego, który przecina dośrodkowanie.

[‘60] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 1:0 Elmas już kilka sekund po wejściu na boisko ogląda żółtą kartkę. Tym samym powstrzymał groźny kontratak.

[‘60] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 1:0 Rwana gra, mało płynności. Wszystko dzieje się głównie w środku pola.

[‘58] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 1:0 Zmiana w drużynie Macedonii. Schodzi Babunski, na boisku pojawia się 17-letni Elmas.

[‘56] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 1:0

[‘55] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 1:0 Serbowie kontrują! Gacinovic nie doszedł do znakomitej piłki z głębi pola. Było groźnie!

[‘52] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 1:0 Zmiana w drużynie Serbii. Ristic wchodzi na boisko za Grujica.

[‘51] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 1:0 Serbowie w defensywie. Początek drugiej połowy wygląda podobnie, jak koniec pierwszej.

[‘49] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 1:0 Bardzo groźny strzał Bardhiego. Savic przerzcił piłkę nad poprzeczką. Macedonia ruszyła.

[‘48] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 1:0 Macedonia musi ruszyć to ataku. W pierwszej połowie tylko 2 celne strzały. W spotkaniu z Hiszpanią...16.

[‘46] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 1:0 Jedna zmiana również u Serbów. Schodzi Gajic, a w jego miejsce Filipovic.

[‘46] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 1:0 Zmiana w drużynie Macedończyków. Avramovskiego zmienił Gjorgjew.

[‘45+1] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 1:0 Arbiter zaprasza obie drużyny na kwadrans przerwy. Serbowie byli lepsi w pierwszej połowie i zasłużenie prowadzą.

[‘45] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 1:0 Arbiter dolicza jedną minutę do pierwszej połowy.

[‘43] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 1:0 Najlepsza okazja w pierwszej połowie dla Macedonii. Niewygodny strzał z rzutu wolnego dobrze broni Vanja Milinkovic-Savic. Końcówka należy do Macedonii.

[‘41] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 1:0 Wiedzieliśmy, że to będzie mecz walki, ale nie spodziewaliśmy się, że będzie aż tak ostro. Tylko dwie żółte kartki to zasługa sędziego ze Szkocji, który pozwala grać.

[‘26] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 1:0 Zbiera się Djurdjevicowi. Jeżeli napastnik Serbów dalej będzie grał w ten sposób, to może nie dokończyć tego spotkania.

[‘36] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 1:0 Ależ interwencja macedońskiego bramkarza! Serbowie bardzo blisko podwyższenia prowadzenia. Na wysokości zadania stanął Aleksovski, który ratuje swój zespół.

[‘35] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 1:0 Serbowie grają po obwodzie. Od prawego do lewego skrzydła. Najgroźniejszy na ten moment Zivkovic, który sieje spustoszenie na prawym skrzydle i jest bardzo aktywny.

[‘32] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 1:0 Uspokoiło się. Dużo walki, mało konkretow. Piłka w środku pola. Przy jej posiadaniu raz jedni, raz drudzy.

[‘30] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 1:0 Stały fragment gry dla Serbów, kolejna wrzutka w pole karne, ale tym razem bardzo dobrze zachowała się defensywa Macedończyków.

[‘28] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 1:0 Wysoki pressing Macedończyków. Serbia ma problemy z opuszczeniem własnej połowy.

[‘26] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 1:0 Pytanie, jak teraz zareagują Macedończycy. Póki co to Serbowie przy piłce. Idą za ciosem!

[‘22] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 1:0 Ależ zamieszanie w polu karnym! Gacinovic okazuje się najsprytniejszy i strzela obok bezradnego Aleksovskiego. Serbia obejmuje prowadzenie!

[‘22] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 0:0 Druga żółta kartka Grujica w tym turnieju i pomocnika Serbów nie zobaczymy w spotkaniu przeciwko Hiszpanii.

[‘22] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 0:0 Znowu przerwa w grze. Faul za faulem, kwestią czasu są kolejne kartki.

[‘20] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 0:0 Macedończycy dochodzą do głosu. Od kilku minut to oni w posiadaniu piłki, ale nic z tego nie wynika.

[‘18] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 0:0 Macedonia czeka schowana za podwójną gardą. rzadko decyduje się na akcje ofensywne. Inaczej wyglądało to w meczu z Hiszpanią.

[‘16] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 0:0 Atmosfera robi się coraz bardziej napięta. Nie ma się czemu dziwić - w końcu derby Bałkanów.

[‘14] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 0:0 Gajic nie może się podnieść z murawy. Bardzo cierpi po tym faulu. Będzie jednak w stanie kontynuować grę.

[‘13] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 0:0 Żółta kartka dla Markovskiego za bezmyślny faul wślizgiem od tyłu.

[‘11] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 0:0 Świetna akcja Serbów. Centymetry dzieliły Grujica od wpisania się na listę strzelców. Znakomita wrzutka w pole karne z lewego skrzydła Zivkovica.

[‘10] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 0:0 Strata prawego obrońcy reprezentacji Macedonii, Muratiego i groźna kontra Serbów.

[‘9] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 0:0 Macedończycy dochodzą do głosu. Strzał zza pola karnego Bardhiego zablokowany.

[‘7] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 0:0 Serbowie w natarciu. Podanie wzdłuż pola karnego Djurdjevica nie znalazło jednak adresata.

[‘6] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 0:0 Macedońscy dziennikarze wierzą w swój zespół.

[‘2] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 0:0 Od początku aktywniejsi Serbowie. Po wrzutce w pole karne z rzutu wolnego błąd bramkarza Aleksovskiego, ale bez konsekwencji.

[‘1] SERBIA U-21 – MACEDONIA U-21. 0:0 Rozpoczął się pierwszy mecz drugiej rundy w grupie B.

Czas na hymn Serbii.

Czas na hymny. Najpierw Macedonia.

Drużyny wychodzą na boisko.

Do pierwszego gwizdka jeszcze kilka minut, a na trybunach piknik trwa w najlepsze - Macedończycy i Serbowie w dobrych nastrojach.

Szymon Rojek i Waldemar Prusik są już na murawie stadionu w Bydgoszczy. Serbia - Macedonia za kilkanaście minut.

Macedonia przeciwko Hiszpanii stworzyła aż 24 okazje bramkowe, a mimo tego nie zdobyła ani jednego gola. Czy tym razem będzie bardziej efektywna?

Kibice reprezentacji Macedonii już zwarci i gotowi.

My czekamy na pierwszy gwizdek w Bydgoszczy, a tymczasem Zbigniew Boniek już w Trójmiescie w oczekiwaniu na spotkanie Hiszpanii z Portugalią.

Sędzią tego spotkania będzie Bobby Madden. Arbitrzy liniowy to David McGeachie i Alastair Mather.

Mecz Serbia - Macedonia w Polsacie Sport skomentują dla państwa Szymon Rojek i Waldemar Prusik.

Euro U-21: Serbia - Macedonia. Transmisja w Polsacie Sport

Mecz Serbia - Macedonia będzie miał ogromne dla tych drużyn. Obie walczą bowiem o swoje pierwsze punkty na Euro U-21. Smaczku tej rywalizacji dodaje fakt, że będą to bałkańskie derby. Serbia i Macedonia kiepsko rozpoczęły turniej rozgrywany na polskich stadionach. Pierwsza z tych drużyn musiała uznać wyższość Portugalii (0:2), natomiast druga została rozbita przez Hiszpanię (0:5).

Witamy w relacji na żywo z meczu Serbia - Macedonia. Początek spotkania o godzinie 18.00.