Euro U-21: Szwedzi: Pozostała nam już tylko wiara w Polaków

Piłka nożna
Euro U-21: Szwedzi: Pozostała nam już tylko wiara w Polaków
fot. Cyfrasport

„Polska zaskoczyła nas i pokazała, że jest bardzo silną drużyną. Definitywnie jest w stanie pokonać Anglię" - powiedział trener Szwecji Hakan Ericson po drugim poniedziałkowym meczu grupy A młodzieżowych mistrzostw Europy pomiędzy Polską i Szwecją (2:2).

Jego zdaniem Szwecja po dwóch remisach ma jeszcze szanse na wygranie grupy i półfinał, lecz tylko pod warunkiem, że wygra kolejny mecz ze Słowacją, a Polska pokona Anglię.

„Oceniając grę Anglii w naszym pierwszym meczu zremisowanym 0:0 i teraz Polski w naszym spotkaniu w poniedziałek uważam, że Polacy po takiej grze jaką pokazali w drugiej połowie spotkania z nami i ze wspaniałym wsparciem swojej publiczności są w stanie wygrać ten kluczowy mecz” - powiedział szwedzki szkoleniowiec.

Kapitan zespołu Szwecji Kristoffer Olsson dodał z kolei, że po drugim remisie jego zespół musi liczyć na pomoc Polski: "Nasze szanse na awans nie są jeszcze pogrzebane, lecz nie decydujemy już o tym sami”.

Kanał telewizji SVT stwierdził, że „pomimo ciężkiego remisu, będącego w sumie porażką, i nisko opuszczonych głów naszych piłkarzy schodzących z boiska, nadzieja jeszcze żyje, lecz Polska musi wygrać swój kolejny mecz. Na nasze szczęście polscy piłkarze są bardzo zmotywowani, aby pokazać swojej publiczności jak potrafią grać”.

Dziennik „Aftonbladet” stwierdził: „aby nie pożegnać się z tym turniejem liczymy na Polskę, która musi wygrać z Anglią i będziemy jej oczywiście kibicować”.

Oba mecze kończące rywalizację w grupie A odbędą się w czwartek o godz. 20.45. Polacy zmierzą się z Anglikami w Kielcach, a Szwedzi ze Słowakami w Lublinie. Do półfinału awansują zwycięzcy trzech grup oraz najlepszy zespół z drugich miejsc.

 

 

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

 

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca.

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze