Kolejne zmiany w ekipie Developresu SkyRes Rzeszów

Siatkówka
Kolejne zmiany w ekipie Developresu SkyRes Rzeszów
fot. Andrzej Talar/Cyfrasport

Bułgarska przyjmująca Kremena Kamenova w przyszłym sezonie nie będzie już reprezentować barw Developresu SkyRes Rzeszów. Nową zawodniczka rzeszowskiej drużyny będzie z kolei atakująca, Julia Andruszko.

Kamenova do ekipy Developresu dołączyła przed rozpoczęciem sezonu 2016/2017. Bułgarska przyjmująca rozegrała bardzo udany sezon w Orlen Lidze, po zakończeniu którego zdecydowała się poddać długo odwlekanej operacji stawu skokowego. Aktualnie przechodzi rehabilitację i w swoim kraju przygotowuje się do nadchodzącego sezonu.


Nową zawodniczką brązowych medalistek ubiegłego sezonu została Julia Andruszko. Mierząca 198 cm wzrostu atakująca (wcześniej znana pod nazwiskiem Cwetkowa) ma za sobą grę m.in. w rosyjskich zespołach: Leningradka, Siewierstal, Proton, Hara Morin. W sezonie 2012-2013 występowała w Lokomotiwie Baku (Azerbejdżan), a kolejne dwa spędziła w tureckich zespołach Halkbank i Ordu Telekom. Z tego ostatniego jeszcze w trakcie rozgrywek przeniosła się do Maccabi XT Haifa. Z zespołem z Haify nowa atakująca Developresu zdobyła w 2016 mistrzostwo, a w 2017 wicemistrzostwo Izraela i dwukrotnie Puchar.


Urodzona w Grodnie Andruszko występowała w reprezentacji Białorusi, jednak w 2006 roku przyjęła rosyjskie obywatelstwo, a po upływie dwuletniego okresu karencji zadebiutowała w kadrze Rosji.


W Developresie Andruszko rywalizować będzie o miejsce w podstawowym składzie z serbską atakującą Adelą Helić.


Andruszko jest kolejną zawodniczką, która w przyszłym sezonie dołączy do drużyny brązowych medalistek Orlen Ligi. Wcześniej do Rzeszowa przeniosły się Natalia Gajewska, Jelena Blagojević, Agata Sawicka i Monika Ptak. Umowy z Developresem przedłużyły Adela Helić, Anna Kaczmar, Katarzyna Warzocha i Magdalena Hawryła, Ewa Śliwińska i Klaudia Kaczorowska i Lucyna Borek. Poza Kamenovą z klubem pożegnały się także: Joanna Nickowska, Patrycja Flakus, Karolina Szczygieł, Karolina Szymańska i Mirosława Paskowa.

ask, Polsat Sport, developres.rzeszow.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze