Linetty: Nie jestem od krzyczenia

Piłka nożna

Myślę, że od krzyczenia nie jestem. Grałem po prostu w piłkę, wziąłem więcej ciężaru gry na siebie, to dodało skrzydeł chłopakom - powiedział Karol Linetty po remisie ze Szwecją (2:2) w drugim grupowym meczu Euro U-21.

Marcin Feddek: Karol, zacznę od tej sytuacji, którą miałeś. Praktycznie sam na sam, mogłeś zrobić wszystko. Jesteś piłkarzem, od którego wymagamy, że nie uderzysz na siłę tylko wewnętrzną częścią stopy i zapytasz się bramkarza, w który róg strzelić.

Karol Linetty: To prawda, muszę to wykorzystać, bo przegrywaliśmy 1:2. Doprowadzamy do remisu, wiara była w nas. Mogliśmy strzelić gola na 3:2, ale się nie udało. Na pewno zagraliśmy lepsze spotkanie niż ostatnio.

Widziałem w Twojej grze więcej odwagi, więcej chęci do pociągnięcia zespołu.

Dobrze się czułem, drużyna fajnie wyglądała, bardziej mnie rozumiała, wiedziała, że muszę wziąć więcej ciężaru na siebie. Współpraca fajnie wyglądała.

Czemu Ty, jako lider, gwiazda zespołu nie krzykniesz, nie szarpniesz?

Myślę, że od krzyczenia nie jestem. Grałem po prostu w piłkę, wziąłem więcej ciężaru gry na siebie, to dodało skrzydeł chłopakom. Rośnie się wtedy na boisku, podobnie jak cała drużyna.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

 

 

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

 

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca.

Marcin Feddek, IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze