Prezes Cracovii: W czwartek nowy trener

Piłka nożna
Prezes Cracovii: W czwartek nowy trener
fot. PAP

"Wyczerpał się układ między piłkarzami a trenerem" - powiedział we wtorek prezes Cracovii prof. Janusz Filipiak, wyjaśniając czemu drużyny ekstraklasy nie prowadzi już Jacek Zieliński. Dodał, że nazwisko nowego szkoleniowcami podane będzie w czwartek.

W poniedziałek krakowski klub poinformował, że Zieliński nie jest trenerem występujących w ekstraklasie piłkarzy Cracovii. Kontrakt z 56-letnim szkoleniowcem został rozwiązany za porozumieniem stron.

Filipiak przyznał, że lepiej byłoby wykonać taki ruch po ostatnim meczu sezonu. Potem bowiem szkoleniowiec poszedł na urlop, a - jak powiedział prezes - "trudno kogoś zwalniać w takim momencie".

„Ze względów logistyczno-organizacyjny nie możecie poznać dziś nazwiska nowego trenera” - dodał sternik klubu.

Dał do zrozumienia, że wszystko jest już ustalone: „Nie podjęlibyśmy decyzji o rezygnacji ze współpracy z trenerem Zielińskim, gdyby nie było konkretnego kandydata”.

Mimo takiej sytuacji piłkarze „Pasów” we wtorek rozpoczęli przygotowania do sezonu. Przed dwa dni będą mieli testy wydolnościowe.

Prof. Filipiak podkreślił, że chce, aby zespół w kolejnym sezonie walczył co najmniej o europejskie puchary.

Podczas spotkania z dziennikarzami oficjalnie zaprezentowano jako piłkarza Cracovii Niemca Lennarda Sowaha. Podpisał on z roczny kontrakt z opcją przedłużenia o dwa lata. Pochodzący z Ghany 24-letni piłkarz gra na pozycji obrońcy.

„Dowiedziałem się od swojego agenda o możliwości przyjścia tutaj. Usiadłem wtedy i zgromadziłem więcej informacji o tym klubie. Pozytywnie byłem zaskoczony" - powiedział zawodnik.

Karierę seniorską rozpoczął w 2010 roku w angielskim Portsmouth. Na koncie ma pięć spotkań w Premier League. Ostatnio bronił barw Heart of Midlothian. W rundzie wiosennej ligi szkockiej wystąpił w 11 meczach.

Będzie grał z numerem 46 na koszulce.

O zatrudnieniu trenera Zielińskiego w Cracovii poinformowano 20 kwietnia 2015 r. Wówczas zastąpił na tym stanowisku zwolnionego Roberta Podolińskiego. Pierwotnie kontrakt szkoleniowca, który wcześniej pracował w Ruchu Chorzów, miał obowiązywać do czerwca 2016 r. Potem został przedłużony.

Zieliński, który urodził się w Tarnobrzegu (22 marca 1961 r.), grał m.in. w tamtejszej Siarce, Stali Stalowa Wola. Karierę trenerską rozpoczął w Siarce. Potem prowadził m.in. Koronę Kielce, GKS Bełchatów, Górnika Łęczna, Piasta Gliwice, Lecha Poznań, Polonię Warszawa, Ruch Chorzów. Z Lechem w 2010 r. zdobył mistrzostwo Polski.

Cracovia sezon 2017/18 rozpocznie 15 lipca meczem na swoim stadionie z Piastem Gliwice.

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze