Przed nami drugi dzień WSG Open 2017

Tenis
Przed nami drugi dzień WSG Open 2017
fot. PAP

Przed nami drugi dzień turnieju głównego Warsaw Sports Group Open. Przypominamy, że wstęp na korty Klubu Tenisowego Legia przy ulicy Myśliwieckiej 4a jest bezpłatny!

Środa będzie polskim dniem. Będziemy mogli podziwiać w akcji aż siedem naszych tenisistek. Startujemy już o godzinie 10.00. Na kortach zobaczymy m.in. Martę Leśniak, Kasię Piter, Annę Hertel oraz Igę Świątek (604. w rankingu WTA). Ta ostatnia, jedna z najbardziej utalentowanych polskich tenisistek, zmierzy się z rozstawioną z numerem drugim Martiną Trevisan (Włochy, 205. WTA). Po tym meczu (początek spotkania nie wcześniej, niż o godz. 16) przedstawicieli mediów zapraszamy na konferencję prasową z siódmą juniorką świata – Igą Świątek, w namiocie VIP-ów przy korcie centralnym.

 

We wtorek zawodniczki podczas WSG Open 2017 zmagały się nie tylko ze swoimi rywalkami, ale także upałem (termometr wskazywał 29 stopni Celsjusza w cieniu). Odczuła to m.in. Katarzyna Kawa, która po trzygodzinnym pojedynku przegrała, z rozstawioną z numerem 8. Ukrainką, Olgą Janczuk 7:6(5), 3:6, 4:6.

 

– To był trudny mecz, w gorących warunkach. Od początku drugiego seta miałam skurcze. Przyznam też, że Ukrainka była odważniejsza w kluczowych punktach - powiedziała po spotkaniu Polka.

 

Bardzo miłą niespodziankę pierwszego dnia WSG Open 2017 sprawiły młode polskie deblistki – Ania Hertel i Stefania Rogozińska-Dzik, które pokonały siostry Annę i Anastazję Pribyłowe (Rosja) i w czwartek będą walczyć o awans do półfinału WSG Open 2017.

RM, Biuro Prasowe WSG Open 2017
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie