SK Gaming mistrzami DreamHacka Open Summer!

E-sport
SK Gaming mistrzami DreamHacka Open Summer!
fot. ESL

SK Gaming pokonało fnatic w finale letniej edycji DreamHacka Open w Jönköping. Brazylijczycy coraz pewniej wracają na szczyt światowego rankingu.

 Latynosi rozpoczęli rozgrywki pewnym zwycięstwem z Singularity, ale już chwilę później ulegli kolegom z Immortals w brazylijskich derbach. O wyjście z grupy SK musiało walczyć więc z mousesports. I z walki tej wyszło z podniesionymi głowami. Półfinałowy m przeciwnikiem spółki Gabreila ‘FalleNa’ Toledo zostali natomiast reprezentanci Counter Logic Gaming – bodaj największa niespodzianka turnieju, której do wyeliminowania ostatecznych mistrzów zabrakło naprawdę niewiele. A w meczu o złoto na SK czekało fnatic. Szwedzi w koszyku pokonali natomiast Cloud9, Gambit Esports i po niezwykle, historycznie więc zaciętym pojedynku ulegli CLG. W półfinale czekało na nich Immortals, które koniec końców uznało wyższość Skandynawów po trzech mapach.

 

W wielkim finale również potrzebowaliśmy właśnie trzech plansz, by wyłonić mistrzowską drużynę. Lepiej rozpoczęli gracze SK, którzy na Inferno zdominowali fnatic, wygrywając aż 16:8. Spółka Olofa ‘olofmeistera’ Kajbjera nie zamierzała się jednak poddawać. Powiedzieć, że Overpass upłynął pod jej dyktando, to nie powiedzieć nic. Latynosi nie mieli przecież zupełnie nic do powiedzenia, czego dowodem są wyłącznie cztery ugrane przez nich rundy. Jak się jednak okazało, był to jedynie wypadek przy pracy. Na Mirage szybko uporali się przecież z olofem i jego kadrą (16:8) i chwilę później wznieśli mistrzowski puchar.

 

Klasyfikacja końcowa DreamHack Open Summer:

1. miejsce - SK Gaming - $50,000

2. miejsce - fnatic - $20,000

3/4. miejsce - Immortals/Counter Logic Gaming - $10,000

5/6. miejsce - mousesports/ Gambit Esports - $3,000

7/8. miejsce - Cloud9/Singularity - $2,000

 

Za zwycięstwo zainkasowali $50,000. Ważniejszy jest jednak fakt, że Brazylijczycy widocznie i bardzo konsekwentnie wracają na szczyt. To kolejny w przeciągu ostatnich tygodniu – po IEM Sydney i cs_summit – turniej, na którym stanęli na najwyższym stopniu podium. Wygląda na to, że szaleni Latynosi stęsknili się za mianem najlepszych na świecie. I nie zamierzają długo czekać, by tytuł ten odzyskać.

Szymon Groenke, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie