Janeczek zostaje w BBTS-ie i zmienia pozycję

Siatkówka
Janeczek zostaje w BBTS-ie i zmienia pozycję
fot. PAP

Bartosz Janeczek trzeci sezon z rzędu będzie zawodnikiem BBTS-u Bielsko – Biała. Nominalny atakujący jednak swoich sił spróbuje jako przyjmujący.

- Postanowiłem coś zmienić w swojej siatkarskiej przygodzie, stąd też prowadziłem rozmowy zarówno z trenerem Chudikiem, jak i prezesem Pluszyńskim, aby w następnym sezonie zagrać na przyjęciu. Moja decyzja została pozytywnie odebrana co też utwierdziło mnie, że ta zmiana wyjdzie mi na dobre. Jestem zmotywowany do pracy na nowej pozycji. Wiem, że nie będzie łatwo jednak wierzę w to, że jeżeli wykonam "milion" odbiorów piłki to poczuję się pewnie w tym elemencie – powiedział 30-letni siatkarz.


"Nowy" przyjmujący BBTS-u ma za sobą występy m. in. w AZS-ie Częstochowa, Transferze Bydgoszcz, francuskim Chaumont VB 52 i włoskim Callipo Vibo Valentia. Od 2015 roku reprezentuje barwy klubu z Bielska-Białej.


Na swoim koncie ma mistrzostwo Polski i brązowy medal Kadetów, Puchar Polski oraz Puchar Challenge. Z reprezentacją Polski kadetów zdobył też złoty medal mistrzostw Europy.


- Biorąc pod uwagę, że w następnym sezonie dwa zespoły spadną bezpośrednio do niższej ligi a zespół z miejsca 14 będzie grał baraż, to ten sezon będzie w moim odczuciu mega ciekawy i niektóre zespoły zostaną poddane weryfikacji pod względem poziomu i potencjału sportowego. Patrząc na wyniki z poprzednich sezonów, można przyjąć, że to też będzie dotyczyło BBTS, stąd duże zmiany kadrowe w klubie, aby stworzyć drużynę, która podoła wyzwaniu jakim będzie uzyskanie jak najwyższego miejsca w lidze. Co do moich celów to są związane z nową pozycją ,a dokładnie to, żeby jak najszybciej odnaleźć się w roli przyjmującego – zakończył Janeczek.

ask, Polsat Sport, bbtsbielsko.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie