Marcin Lijewski trenerem Wybrzeża Gdańsk

Piłka ręczna
Marcin Lijewski trenerem Wybrzeża Gdańsk
fot. Cyfrasport

Marcin Lijewski samodzielnie będzie prowadził w ekstraklasie piłkarzy ręcznych Wybrzeża Gdańsk. Trener Damian Wleklak, który wcześniej tworzył szkoleniowy duet także z Danielem Waszkiewiczem, został menedżerem zespołu.

- Będę głównie poszukiwał nowych sponsorów i współpracował z obecnymi. Chcę również więcej czasu poświęcić na skauting wśród młodych zawodników. Nadal zamierzam jednak pracować na treningach z Marcinem, szczególnie poświęcając czas na rozwój młodych graczy, ale to Lijewski będzie odpowiedzialny za przygotowanie pierwszego zespołu - wyjaśnił Wleklak.

40-letni szkoleniowiec po raz pierwszy będzie miał okazję samodzielnie poprowadzić ligową drużynę, w której w sezonie 2014/2015 występował jeszcze jako zawodnik.

- Szczególnie cieszy to, że pomimo niełatwej sytuacji finansowej udało się zatrzymać prawie cały zespół. To gwarantuje kontynuację pracy, którą Damian rozpoczął kilka lat temu i w której ja uczestniczę od dwóch sezonów. Filozofię prowadzenia drużyny mamy podobną, zatem nie spodziewajmy się rewolucji w grze. Chciałbym, abyśmy, jako zespół i jako klub, zrobili kolejny krok naprzód – dodał były reprezentant Polski.

Z Wybrzeża najprawdopodobniej odejdzie środkowy rozgrywający Paweł Niewrzawa, któremu skończył się kontrakt. Do treningu, po różnego rodzaju operacjach, wraca powoli sześciu zawodników.

- Kontuzje nie oszczędzały nas. Michał Bednarek (zerwał ścięgno Achillesa) i Hubert Kornecki (zerwany mięsień przy łokciu), ćwiczą już indywidualnie. Normalnie trenuje Piotr Papaj, który miał problemy z barkiem. Markowi Podobasowi zdjęto już gips z drutowanej dłoni, ale na jego powrót na boisko trzeba będzie trochę poczekać. Ramon Oliveira przeszedł operację łokcia i ma z całym zespołem rozpocząć przygotowania, a we wrześniu do treningu powinien być gotowy Paweł Salacz, który miał rekonstrukcję więzadeł krzyżowych. Poza tym do składu zamierzamy dokooptować kilku naszych młodych wychowanków - podsumował Wleklak.

KB, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie