ME w boksie: Kiwior przegrał w ćwierćfinale

Sporty walki
ME w boksie: Kiwior przegrał w ćwierćfinale
fot. PAP

Damian Kiwior (69 kg, Tiger Tarnów) przegrał z Mołdawianinem Vasilim Belousem w ćwierćfinale mistrzostw Europy w boksie, które odbywają się w Charkowie. Z 10 startujących na Ukrainie Polaków tylko Mateusz Polski (Róża Karlino) wróci do kraju z medalem.

Kiwior stoczył bardzo wyrównany pojedynek z Belousem. Dwóch sędziów przyznało więcej punktów Polakowi - 29:27, ale trzech pozostałych zdecydowało się na remis 28:28 ze wskazaniem na Mołdawianina i to on awansował do półfinału.

Wcześniej w tej rundzie w kat. 64 kg rywalizował Polski. Brązowy medalista Igrzysk Europejskich w Baku pokonał zdecydowanie na punkty Azera kubańskiego pochodzenia Lorenzo Sotomayora Collazo 30:24, 30:24, 30:24, 29:27, 30:25. Rywal był dwukrotnie liczony.

Obaj podopieczni trenera reprezentacji Karola Chabrosa zakwalifikowali się na mistrzostwa świata, które na przełomie sierpnia i września odbędą się w Hamburgu.

Dwa lata temu w bułgarskim Samokowie srebrne medale ME zdobyli Tomasz Jabłoński (75 kg) i Igor Jakubowski (91 kg). W Charkowie rywalizował tylko ten drugi, lecz nie wygrał żadnej walki.

KB, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze