Piłkarski pojedynek Virtus.pro i SK Gaming na stadionie FC Köln

Inne
Piłkarski pojedynek Virtus.pro i SK Gaming na stadionie FC Köln
fot. Virtus.pro

Znamy już arenę piłkarskiej potyczki Virtus.pro i SK Gaming. Rosyjska organizacja ogłosiła, że drużyny bezprecedensowy mecz rozegrają na RheinEnergieStadion, czyli stadionie FC Köln.

Pomysł footballowej konfrontacji Virtus.pro i SK Gaming zrodził się tuż przed finałami Intel Extreme Masters 2017 w Katowicach. W spontanicznej dyskusji na Twitterze Jarosław ‘pashaBiceps’ Jarząbkowski zaproponował to Gabrielowi ‘FalleNowi’ Toledo. Zawodnicy ustalili nawet sumę, która wpadnie na konto zwycięzców. Jak się okazało, w grę wejdą nie tylko piłka i dwie bramki, ale również okrągłe $100,000. Do idei pozytywnie odnieśli się włodarze obu klubów.

 

Spotkanie odbędzie się na stadionie FC Köln już 10 lipca, a więc dzień po gwiazdorsko obsadzonym turnieju ESL One w Kolonii. W składzie Polaków zobaczymy niemal całą „Złotą piątkę” – włącznie z Jakubem ‘kubenem’ Gurczyńskim – aczkolwiek bez Pawła ‘byaliego’ Bielińskiego. Brazylijczycy wystawią natomiast całą formację CS:GO. Sprzedaż biletów startuje już 23 czerwca.

 

Piłkarski skład Virtus.pro:

Jarosław “pashaBiceps” Jarząbkowski – kapitan

Wiktor “TaZ” Wojtas

Janusz “Snax” Pogorzelski

Filip “NEO” Kubski

Jakub “Kuben” Gurczyński

Alexey “Solo” Berezin

Ivan “Paranoia” Tipukhov

 

Piłkarski skład SK Gaming:

Gabriel “FalleN” Toledo

Fernando “fer” Alvarenga

Marcelo “coldzera” David,

Epitácio “TACO” de Melo

João “felps” Vasconcellos

Alexander Müller

Valeri Kirov

 

Wydarzenie tego pokroju to pierwszy mecz piłkarski, który tak bardzo zaangażował esportowe gwiazdy. Od miesięcy żyje społeczność skupiona wokół elektronicznej rywalizacji w napięciu wyczekuje pierwszego gwizdka. Performance może okazać się więc wielkim sukcesem marketingowym. A to popchnąć kolejne zespoły do organizowania akcji tego typu.

Szymon Groenke, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze