Wdowczyk: Akumulatory moich piłkarzy nie zostały jeszcze rozładowane

Piłka nożna
Wdowczyk: Akumulatory moich piłkarzy nie zostały jeszcze rozładowane
fot. PAP

Piłkarze ekstraklasowego Piasta Gliwice po dwóch dniach testów wydolnościowych w środę spotkali się na pierwszym wspólnym treningu po urlopach. - Nie będzie gonitwy, ładowania akumulatorów. Bo one nie do końca zostały rozładowane – powiedział trener Dariusz Wdowczyk.

- Mamy przed sobą krótki okres przygotowawczy. Podczas dwóch tygodni przerwy zawodnicy chyba nie do końca mogli się zregenerować. W pierwszym tygodniu mieli wakacje, na drugi dostali rozpiski zajęć – wyjaśnił szkoleniowiec.

W poniedziałek na zgrupowanie do Opalenicy pojedzie 31 piłkarzy.

- To duża grupa. Czeka nas sześć sparingów przed startem sezonu. Na tej podstawie ustalimy najmocniejszą 11 na pierwszy mecz ligowy. Konkurencja o miejsce w zespole będzie duża. Powiedziałem zawodnikom, że każdy z nich ma białą kartkę, a jak ją zapiszą – zależy od nich – dodał.

Podkreślił, że celem Piasta ma być pierwsza ósemka ligi.

- A każdy z zawodników niech sobie wyznaczy własny cel. Nie sufit na wyciągniecie ręki, tylko niech skaczą do gwiazd – stwierdził Wdowczyk.

Zaznaczył, że każdy z piłkarzy jest „na sprzedaż”.

- Taka jest prawda. Jeśli pojawi się jakaś oferta satysfakcjonująca klub i gracza, to przecież go nie zatrzymamy – powiedział.

Kilka dni wcześniej zawodnikiem Piasta został obrońca Martin Konczkowski, który rok przed upływem terminu rozwiązał kontrakt ze spadkowiczem z elity Ruchem Chorzów.

- Ostatnie miesiące w Ruchu były naprawdę ciężkie, wiele się działo. Brakowało spokoju, normalności. Piast jest bardziej poukładany, klub ciągle się rozwija. Drużyna ma potencjał na miejsce w czołowej ósemce – powiedział obrońca.

Po półrocznym wypożyczeniu do Arki Gdynia wrócił do Piasta chorwacki napastnik Josip Barisic.

- W Arce mi nie wyszło, przytrafiały mi się jedna kontuzja za drugą. Teraz czeka mnie jeszcze kilka dni indywidualnych zajęć. Na początek sezonu będę gotowy, by spełniać swoje marzenia na boisku. Czyli grać i strzelać gole – powiedział Barisic.

O wakacjach wypowiadał się zdawkowo.

- Były... słabe. Przecież jeszcze cztery tygodnie temu chodziłem o kulach. Potem cały czas ćwiczyłem. Byłem kilka dni nad morzem w Chorwacji i tyle - wyjaśnił.

Gliwiczanie w minionym sezonie zajęli 10. miejsce w ekstraklasie. W trakcie letnich przygotowań pojadą na zgrupowanie do Opalenicy, gdzie w sparingu zagrają m.in. z mistrzem Izraela Hapoelem Beer Szewa i angielskim Fulham.

W sumie w planach Piasta jest sześć gier kontrolnych.

Po zakończeniu sezonu z Piastem pożegnali się obrońcy Tomasz Mokwa i Patrik Mraz, pomocnicy Lukas Cmelik i Michał Masłowski oraz napastnik Łukasz Sekulski.

Przed Konczkowskim umowy z gliwickim klubem podpisali pomocnik Aleksander Jagiełło (Znicz Pruszków) i obrońca Bartosz Waleńcik (Siarka Tarnobrzeg). Z wypożyczenia do Arki Gdynia wrócił chorwacki napastnik Josip Barisic.

KB, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie