Kurminowski przed czterema laty temu trafił do Akademii Lecha Poznań. Początkowo występował w drużynach juniorskich. W maju 2015 roku zadebiutował w trzecioligowych rezerwach Lecha. Miesiąc później zdobył mistrzostwo Polski juniorów młodszych. W kolejnym sezonie grał już w Centralnej Lidze Juniorów. W całym sezonie zdobył 21 bramek, czyli tyle samo co Paweł Tomczyk, który zimą 2016 roku dołączył do pierwszej drużyny Lecha.

Wspólnie z Tomczykiem od roku zbiera doświadczenie w piłce seniorskiej, przede wszystkim w rezerwach. Obaj przed rozpoczęciem poprzedniego sezonu dołączyli do drugiego zespołu. Kurminowski zagrał w 28 meczach, w których zdobył 10 bramek.

- Co roku wprowadzamy do drużyny dwóch młodych zawodników z naszej akademii. To efekt ich ciężkiej pracy. Teraz czeka ich jeszcze więcej wysiłku i cierpliwości. Trzymamy za Dawida kciuki i życzymy mu powodzenia – powiedział wiceprezes Lecha Piotr Rutkowski.

Nowo pozyskany zawodnik stawia przed sobą wysokie cele.

 

- Od dziecka kibicuję Lechowi. Zawsze staram się grać na sto procent. Nigdy nie odpuszczam. Poprzedni sezon, gra w rezerwach bardzo mi pomogła. To był dla mnie ważny rok, bo pierwszy w seniorskiej piłce – powiedział zawodnik.

Kurminowski będzie jednym z dwóch piłkarzy rezerw, który w lipcu dołączy do pierwszej drużyny. Obok niego taką możliwość otrzyma również Jakub Moder. Obaj w przeszłości mieli już okazję uczestniczyć w zajęciach pierwszego zespołu.