Euro U-21: Słowacja – Szwecja. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Piłka nożna
Euro U-21: Słowacja – Szwecja. Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. Cyfrasport

Czas na decydujące rozstrzygnięcia w fazach grupowych młodzieżowych mistrzostw Europy. Przed nami inauguracja trzeciej serii gier, po której poznamy wszystkich półfinalistów rozgrywek. Jako pierwsi wybiegną na boisko piłkarze z grupy A, gdzie rywalizacja o awans jest pasjonująca. Wciąż w grze o strefę medalową pozostają reprezentacje Słowacji oraz Szwecji, które w czwartkowy wieczór zmierzą się na stadionie w Lublinie. Transmisja z tego meczu w Polsacie Sport Extra od 20:30.

Po dwóch jak dotąd rozegranych kolejkach wyżej w tabeli są Słowacy, którzy mają na swoim koncie trzy oczka za zwycięstwo z Polską 2:1. Podopieczni Pavla Hapala kilka dni później musieli uznać wyższość Anglików, przegrywając 1:2.

 

Szwedzi mają na swoim koncie dwa punkty, dwukrotnie remisując. Najpierw stoczyli bezbramkowy bój z Anglikami, a następnie w dość pechowych okolicznościach stracili zwycięstwo z Polską w ostatnich minutach meczu, kiedy to Dawid Kownacki wykorzystał rzut karny i rzutem na taśmę doprowadził do remisu 2:2. Z jednej strony o ekipie Trzech Koron można powiedzieć, że są wciąż niepokonani, ale z drugiej strony brakuje im zwycięstwa. Niewykluczone zatem, że może dojść do sytuacji, w której Skandynawowie odpadną z dalszych gier, nie przegrywając żadnego spotkania.

 

Sytuacja w grupie A jest bardzo zawiła i jest możliwych wiele scenariuszów. Na prowadzeniu znajdują się Anglicy z dorobkiem czterech punktów. Na czwartym miejscu są Polacy, którzy mają zaledwie punkcik, ale on pozawala im wciąż myśleć o awansie. Pomiędzy tymi zespołami są Słowacy i Szwedzi z odpowiednio trzema i dwoma oczkami. Ci drudzy oprócz własnego meczu będą musieli kibicować Biało-Czerwonym, aby wygrali z Wyspiarzami.  Wówczas ich drzwi do awansu zostaną uchylone.

 

Słowacy są tylko teoretycznie na lepszej pozycji, bowiem nawet czwartkowe zwycięstwo nie daje im pewnego awansu, ponieważ wszystko będzie zależeć od meczu Anglii z Polską oraz od wyników w pozostałych grupach. Może dojść do takiej sytuacji, w której we wszystkich grupach wszystkie drużyny z trzecich miejsc będą mieć po sześć punktów, a wówczas zadecyduje mała tabela pomiędzy zaineresowanymi ekipami. Warto bowiem podkreślić, że tylko jeden zespół z najlepszym bilansem awansuje do półfinału z drugiej lokaty.

 

Nie ulega wątpliwości, że w konfrontacji Słowaków i Szwedów liczy się tylko zwycięstwo, ponieważ remis niezadowoli nikogo. Możemy zatem spodziewać się wielu emocji i przekonamy się kto pierwszy odkryje swoje karty.

 

Transmisja meczu Słowacja – Szwecja w Polsacie Sport Extra od 20:30. Komentują Piotr Przybysz i Czesław Michniewicz.

 

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz
TUTAJ.

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie