W sezonie 2016/2017 Klich wystąpił w 29 spotkaniach Eredivisie, w których strzelił sześć goli, a także zanotował cztery asysty. Jego wysoka forma nie uszła uwadze skautów "Pawi" i swoją przygodę z piłką będzie on najprawdopodobniej kontynuował na zapleczu Premier League. Dwudziestosiedmioletni pomocnik będzie pierwszą nową twarzą ściągniętą w obecnym okienku transferowym na Elland Road. Do tej pory zakontraktowano już Pontsa Janssona i Hadla Sacko, jednak dla miejscowych kibiców nie są oni postaciami anonimowymi, bowiem wcześniej przebywali na wypożyczeniu.

Klich ma na swoim koncie dziesięć występów w reprezentacji Polski, jednak ostatni mecz w biało-czerwonym trykocie rozegrał w 2014 roku. W ostatnim czasie Adam Nawałka nie uwzględnia go podczas wysyłania powołań, ponieważ w środku pola regularnie stawia na Piotra Zielińskiego, Krzysztofa Mączyńskiego i Karola Linetty'ego.

W swoim piłkarskim CV wychowanek Cracovii może ponadto poszczycić się reprezentowaniem barw VfL Wolfsburg, PEC Zwolle, a także 1.FC Kaiserslautern.