Lipski: Czas na wybór klubu przyjdzie po Euro

Piłka nożna

Przed reprezentacją Polski ostatni mecz w fazie grupowej na młodzieżowych mistrzostwach Europy. Pytanie tylko, czy będzie to zarówno ostatni mecz w tym turnieju? Rywalem Biało-Czerwonych będzie Anglia. Dla podopiecznych Marcina Dorny liczy się tylko zwycięstwo. Nastroje w polskim obozie są bojowe, o czym przekonuje Patryk Lipski w rozmowie z Polsatem Sport.

Adam Sławiński: Jak widać po tym ostatnim treningu, nastroje dobre i bojowe przed tym ostatnim meczem.

 

Patryk Lipski: Tylko z takim podejściem możemy odnieść sukces i mam nadzieję, że po tym końcowym gwizdku nastroje będą dopisywać.

 

Dla ciebie będzie to trzecie spotkanie, ale pytanie czy wyjedziesz w podstawowym składzie? Bo pierwszy mecz to podstawa, natomiast w drugim wszedłeś z ławki.

 

To pytanie trzeba kierować do trenera, bo to trener decyduje o składzie. Mam nadzieję, że znajdę się w pierwszej jedenastce, ale do samego meczu pozostanie to niewiadomą.

 

Mam wrażenie, że dla ciebie ta gra będzie wyjątkowo ważna, bo jakby nie było szukasz klubu.

 

Dokładnie. Teraz nie mam żadnego klubu, ale obecnie skupiam się tylko na reprezentacji i mam nadzieję, że ta moja przyszłość wyjaśni się po turnieju.

 

Na koniec zapytam cię jak Pawła Jaroszyńskiego. Zabawmy się w matematykę. Na pewno ta dziedzina wiedzy będzie nam niesamowicie potrzebna przy tym ostatnim meczu. Procentowo jak oceniasz szansę naszej drużyny na awans?

 

Musimy skupić się na tym, żeby wygrać z Anglią, a co do drugiego wyniku to nie mamy wpływu, także skupiamy się na tym żeby zwyciężyć, a później będziemy się modlić, żeby w tym drugim spotkaniu był remis.

 

Czyli bardziej wiara, niż wiedza jest nam potrzebna?

 

Skupiamy się na tym, żeby wygrać swój mecz i dopiero później ta wiara będzie kluczowa.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

 

 

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

 

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca.

Adam Sławiński, KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze