Nowe wyzwanie Winiarskiego

Siatkówka
Nowe wyzwanie Winiarskiego
fot. Radoslaw Jozwiak/Cyfrasport

Meczem finałowym Plus Ligi w Łodzi swoją karierę sportowa zakończył były kapitan reprezentacji Polski oraz przyjmujący PGE Skry Bełchatów Michał Winiarski. Teraz czekają go nowe wyzwania. W przyszłym sezonie ligowym zadebiutuje w roli asystenta trenera bełchatowskiej drużyny.

Po zatrudnieniu przez wicemistrzów Polski włoskiego szkoleniowca, Roberto Piazzy spekulowano, że jego asystentem w przyszłym sezonie może być właśnie były wybitny przyjmujący. Jak podaje Dziennik Łódzki Winiarski ponownie usiądzie na ławce Skry, tym razem w roli drugiego trenera.


Winiarski z PGE Skrą Bełchatów związany był przez 8 lat. Pierwszy kontrakt z bełchatowskim klubem podpisał w 2005 roku. Rok później przeniósł się do Trentino Volley, z którym wygrał m. in. siatkarską Ligę Mistrzów i zdobył  mistrzostwo Włoch. Po trzech latach wrócił do Polski i ponownie założył żółto-czarną koszulkę. W sezonie 2013/2014 występował w zespole Fakieł Nowy Urengoj. 12 miesięcy później powrócił do kraju, ponownie do Bełchatowa.

 

Z PGE Skrą wywalczył cztery tytuły mistrza Polski, czterokrotnie sięgnął po Puchar Polski oraz srebro i brąz Ligi Mistrzów i Klubowych Mistrzostw Świata.

 

Kapitan mistrzów świata z 2014 roku i wicemistrz świata 2006 m. in. z powodów zdrowotnych z końcem sezonu ligowego przeszedł na sportową emeryturę, a jego ostatnim meczem było spotkanie finałowe przeciwko ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle w Łodzi.

ask, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze