W PlusLidze podobnie jak Orlen Lidze będą zmiany w systemie rozgrywek

Siatkówka
W PlusLidze podobnie jak Orlen Lidze będą zmiany w systemie rozgrywek
fot. Cyfrasport

Po Orlen Lidze, przyszedł czas na zamiany w systemie rozgrywek także w PlusLidze. W sezonie 2017/2018 po rundzie zasadniczej do I Ligi spadną dwa najsłabsze zespoły oraz powróci system rozgrywania fazy play-off.

Na spotkaniu prezesów klubów PlusLigi z władzami Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej w Uniejowie ustalono, że w najbliższym sezonie po rundzie zasadniczej sześć najlepszych ekipy o medale zagra w fazie play-off (zespoły z miejsc 1. i 2. mają bezpośredni awans do półfinału, a pozostali, a pozostałe ekipy w parach 3.-6. i 4.-5. powalczą o prawo gry w najlepszej "czwórce"). Podobnie jak w żeńskiej lidze, play-off będą się toczyć do dwóch zwycięstw, a w wypadku remisu po dwóch meczach, zostanie rozegrany trzeci, na boisku drużyny wyżej sklasyfikowanej po pierwszej fazie, bez rozgrywania krytykowanego w minionym sezonie "złotego seta".

 

Bezpośrednio po fazie zasadniczej do I Ligi spadną ekipy, które zajmą 15. i 16. lokatę. Baraż z mistrzem I Ligi rozegra 14. drużyna w plusligowej tabeli. Oznacza to także, że w sezonie 2018/2019 skład ligi zostanie zmniejszony do czternastu zespołów.

 

 

Ponadto na spotkaniu w Uniejowie Rada Nadzorcza PLPS S.A. podjęła uchwałę o składzie PlusLigi i Orlen Ligi na sezon 2017/2018.

 

– Liga kobieca nie zmieniła swego składu w porównaniu do rozgrywek 2016/17, bo KSZO Ostrowiec wygrało barażową rywalizację z Wisłą Warszawa – mówił przewodniczący Rady Nadzorczej PLPS S.A. Andrzej Gołaszewski. – Natomiast w PlusLidze mamy jedną zmianę, w miejsce AZS Częstochowa, który przegrał mecze barażowe o utrzymanie, do ligi weszła drużyna Aluron Virtu Warta Zawiercie – dodał.

ask, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze