Orlen Liga: System rozgrywek czekają zmiany

Siatkówka
Orlen Liga: System rozgrywek czekają zmiany
fot. Radoslaw Jozwiak/Cyfrasport

Zmiany w przyszłym sezonie czekają system rozgrywek Orlen Ligi. Przedstawiciele klubów, wspólnie z PLPS zatwierdzili m. in., że po rundzie zasadniczej do I Ligi spadną dwa najsłabsze zespoły oraz powrót do rozgrywania fazy play-off.

Na spotkaniu, które w środę odbyło się w Uniejowie prezesi klubów Orlen Ligi dyskutowali nad zmianami w regulaminie rozgrywek w sezonie 2017/2018. W minionych rozgrywkach było wiele kontrowersji, co do formuły gier: braku rundy play-off oraz konieczności rozgrywania "złotego seta". Włodarze klubów wraz z władzami Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej ustalili zmiany, które obowiązywać będą w przyszłym sezonie.


W sezonie 2017/2018 po rundzie zasadniczej cztery najlepsze ekipy w fazie play-off zagrają o finał. Play-off będą się toczyć do dwóch zwycięstw, a w wypadku remisu po dwóch meczach, zostanie rozegrany trzeci, na boisku drużyny wyżej sklasyfikowanej po sezonie zasadniczym, bez rozgrywania "złotego seta".

 

Natomiast zespoły z miejsc 13. oraz 14. bezpośrednio po fazie zasadniczej spadną do I Ligi. Ekipy a lokat 11. i 12. zmierzą się ze sobą o uniknięcie baraży z najlepszą pierwszoligowa drużyną.

 

 
Prezesi dyskutowali także o regulaminie, pomyśle zniesienia limitów dla obcokrajowców, szkoleniu młodzieży, jednak decyzje w tych sprawach zapadną w późniejszym terminie.

ask, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie