Awans Tybury w rankingu UFC! Polak blisko dziesiątki

Sporty walki
Awans Tybury w rankingu UFC! Polak blisko dziesiątki
fot. youtube

Po kapitalnej walce i zwycięstwie nad Andreiem Arlovskim (25-15, 1 NC, 17 KO, 3 SUB), nasz czołowy zawodnik MMA Marcin Tybura (16-2, 7 KO, 6 SUB) awansował o dwie pozycje w rankingu wagi ciężkiej organizacji UFC. W pierwszej siódemce bez zmian, a na piętnastym miejscu plasuje się inny Polak, Daniel Omielańczuk (19-7-1, 1 NC, 3 KO, 9 SUB)

Na gali w Singapurze Polak po bardzo zaciętym boju pokonał jedną z legend światowego MMA. Mimo, że na twarzy Tybury widać było ogromne zmęczenie już po pierwszej rundzie, zdołał przetrwać, w ostatniej odsłonie obalić rywala i wygrać na punkty. Była to trzecia z rzędu wygrana 31-latka w największej na świecie organizacji mieszanych sztuk walki.

 

Zwycięstwo pozwoliło zawodnikowi S4 Fight Club awansować na 11. pozycję w rankingu wagi ciężkiej UFC. Polak wyprzedził właśnie Białorusina oraz Timothy’ego Johnsona (11-3, 5 KO, 4 SUB), z którym przegrał w kwietniu 2016 roku. Czempionem kategorii pozostał oczywiście Stipe Miocic (17-2, 13 KO, 1 SUB). W czołówce nie doszło do większych zmian.  Na 15. miejscu znajduje się obecnie drugi z naszych ciężkich, Omielańczuk.  

 

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze