Euro U-21. Pewne zwycięstwo rezerwowej Hiszpanii!

Reprezentacja Hiszpanii pokonała 1:0 Serbię w ostatnim meczu fazy grupowej Euro U-21. Zwycięskiego gola dla piłkarzy z Półwyspu Iberyjskiego zdobył Denis Suarez. Dzięki temu zwycięstwu La Furja Roja awansowała do półfinału z pierwszego miejsca mając na swoim koncie komplet 9 punktów.

Trener młodzieżowej reprezentacji Hiszpanii rozczarował wieli kibiców, którzy do Bydgoszczy na mecz przybyli z nadzieją zobaczenia największych gwiazd tamtejszej młodzieżówki. W spotkaniu przeciwko Serbii szansę na występ otrzymali zmiennicy. Na boisku zabrakło między innymi Marco Asensio, Gerarda Deulofeu i Sandro Ramireza.

Inni piłkarze na boisku, ale styl gry Hiszpanów bardzo podobny. Spokojne rozgrywanie piłki i zmuszenie rywala do biegania – taki był plan na pierwszą część gry podopiecznych Alberta Celadesa. Za rozgrywanie akcji odpowiedzialny był Denis Suarez, który w spotkaniu pełnił również funkcję kapitana zespołu. Serbowie kontrowali, ale nieskutecznością w dwóch akcjach oskrzydlających wykazywał się Uros Djurdjevic, który najpierw potrafił urwać się skutecznie hiszpańskich defensorom, ale w kluczowym momencie źle zagrywał futbolówkę. W 10. minucie piłkę w polu karnym na lewej nodze miał Inaki Williams, jednak jego uderzenie zostało zablokowane przez Serbów. Chwilę później Moyaral Moya padł na murawę po kontakcie z obrońcą w polu karnym, ale gwizdek arbitra milczał.

W 39. minucie padła bramka otwierająca wynik tego spotkania. Znakomitą akcję zapoczątkował Alvaro Odrizola, który najpierw podał piłkę do Williamsa, a potem uciekł prawą flanką. Chwilę później wyłożył futbolówkę do wbiegającego Suareza i ten pewnym strzałem pokonał bezradnego między słupkami Filipa Manojlovica. Hiszpanie wyszli na prowadzenie.

I mecz wrócił do „normalności”. Hiszpania długo grała piłką, a Serbowie czekali na swoją okazję po przechwycie. W 41. minucie bezmyślnie faulował Djurdjevic, który z łokcia uderzył w twarz Mikela Merino i otrzymał drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę.

Po zmianie stron przewaga Hiszpanów była w dalszym ciągu bardzo widoczna. Pierwsza klarowna sytuacja stworzyła się niejako sama, gdyż nieprozumienie Serbów wykorzystał Suarez znajdujący się z futbolówką w polu karnym. Jego strzał był jednak za słaby. Serbowie cofnęli się do defensywy i chcieli szybkimi kontrami rozmontować rywali. Problem w tym, że do akcji ofensywnych piłkarze z Bałkanów posyłali najczęściej dwóch lub trzech piłkarzy. Z tymi próbami bez zarzutu radzili sobie Merino z Gonzalezem, którzy rządzili w obronie.

Najaktywniejszym piłkarzem wśród Hiszpanów był Suarez, który w 71. minucie meczu stworzył sobie aż dwie okazje do zdobycia gola. Najpierw górą był Manojlovic, a druga próba młodego pomocnika przeszła tuż obok słupka. Serbowie odpowiadali rzadko, ale stworzyli sobie w końcówce jedną sytuację, po której mogli wyrównać. Zivkovic bez zastanowienia uderzył z pola karnego, ale Pau Lopez popisał się znakomitą paradą i zdołał sparować piłkę nad poprzeczkę. Hiszpanie w doliczonym czasie gry kontrolowali wydarzenia boiskowe i dowieźli prowadzenie do ostatniego gwizdka.

Hiszpanie wygrali grupę B z kompletem punktów i pewnie zameldowali się w półfinale. Serbowie kończą turniej na trzecim miejscu z 1 oczkiem na koncie.

Serbia - Hiszpania 0:1 (0:1).

Bramka: 0:1 Denis Suarez (38).

Żółta kartka - Serbia: Uros Djurdjevic.

Czerwona kartka - Serbia: Uros Djurdjevic (40-druga żółta).

Sędzia: Gediminas Mazeika (Litwa). Widzów: 12 058.

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca.

Relacja zakończona

Dziękuję, że byli państwo z nami! Dobranoc!

[‘90+2] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:1 Koniec spotkania! Hiszpanie zasłużenie wygrywają 1:0 i z kompletem punktów awansują do półfinału. Serbia kończy turniej z 1 oczkiem na koncie.

[‘90+1] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:1 Serbowie mają rzut wolny w obrębie pola karnego, ale wrzutka jest niecelna i znowu piłka pod nogami Hiszpanów

[‘90] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:1 Sędzia dolicza 2 minuty do tego spotkania.

[‘87] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:1 Odrioloza jest dziś wszędzie. Kilka jego sytuacji w ataku, teraz skutecznie w defensywie.

[‘85] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:1 Ależ akcja Serbów! Znakomite uderzenie Zivkovica, ale jeszcze lepsza interwencja Lopeza!

[‘83] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:1 Szansa Hiszpanów, ale broni skutecznie Manojlovic!

[‘83] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:1 Serbowie próbują wyjść z kontrą, ale atakują maksymalnie jednym piłkarzem.

[‘80] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:1 10 minut do końca, Serbowie cały czas biegają bez piłki.

[‘77] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:1 Usypiająca gra Hiszpanów. Dziadek na całej połowie.

[‘75] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:1 Przerwa w grze, lezy jeden z Serbów. Skurcze, wychodzi zmęczenie turniejem i całym sezonem.

[‘73] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:1 Serbowie wychodzą z kontrą, ale Maksimovic strzela płasko w sam środek bramki.

[‘71] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:1 Znowu Suarez, znowu niecelnie. Mocny strzał z dystansu, ale wysoko nad bramką.

[‘69] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:1 Hiszpanie próbują sforsować serbską obronę prawym skrzydłem. Bezkustecznie.

[‘66] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:1 Dwie szanse Hiszpanów, dwie szanse Suareza. Ależ aktywny jest pomocnik FC Barcelony. Raz broni Manojlovic, drugim razem obok słupka. Działo się!

[‘65] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:1 Hiszpanom się nie śpieszy. Powoli, spokonie, byle do końca...

[‘62] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:1 Prostopadła piłka w kierunku Moyi. Czujnie serbscy obrońcy.

[‘60] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:1 Wszyscy Serbowie na swojej połowie, Hiszpanie leniwie rozgrywają.

[‘59] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:1 Dwójkowa akcja Oyarzabala z Williamsem i niecelna główka tego drugiego. Minimalnie obok bramki. To mogło się podobać!

[‘57] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:1 Serbowie próbują rozmontować obronę Hiszpanów długim podaniem. Czujni defensorzy La Furja Roja.

[‘54] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:1 Znowu błąd serbskiej defensywy, ale tym razem Hiszpanie nie porafili tego wykorzystać.

[‘52] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:1 Rzut rożny dla Serbów!

[‘51] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:1 Strzelał Moya, wydawało się, że ręka w polu karnym jednego z defensorów Serbii. Sędzia milczy!

[‘49] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:1 Hiszpanie klepią, klepią i klepią. A Serbowie stoją, stoją i stoją...

[‘46] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:1 Ależ błąd serbskiej defensywy! Blisko gola na 2:0 Suarez. To powinno być trafienie kapitana La Furja Roja.

[‘46] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:1 Zaczynamy drugą połowę!

Koniec pierwszej części gry! Hiszpanie prowadzą 1:0 po golu Denisa Suareza. 15 minut przerwy.

[‘45] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:1 Serbowie na stojąco. Na pewno w taki sposób tego meczu nie wygrają.

[‘43] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:1 Hiszpanie znowu uspokajają i po chwili przyspieszają. Mają przewagą liczebną, powinni to wykorzystać.

[‘41] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:1 Brutalny faul Djurdjevica. Tak się nie robi! Łokieć w twarz to jest druga żółta i w efekcie czerwona kartka!

[‘40] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:1 Blisko podwyższenia prowadzenia Hiszpanie. Blisko szcześcia Soler, który przestrzelił nad bramką!

[‘39] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:1 GOOOOOOOL! HISZPANIA 1:0! PIĘKNA AKCJA WILLIAMSA Z ODRIOZOLĄ, DOŚRODKOWANIE TEGO DRUGIEGO I PEWNE WYKOŃCZENIE AKCJI PRZES SUAREZA. HISZPANIE PROWADZĄ!

[‘37] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:0 Znowu - brak precyzji. Akcja Serbów lewym skrzydłem i wrzutka do nikogo. Dobry rajd lewym skrzydłem Radonjica.

[‘35] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:0 Zapowiadała się ciekawa kontra Hiszpanów, ale niecelne podanie Suareza do skrzydła.

[‘33] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:0 Uspokoiło się. Trzeba to sobie powiedzieć szczerze - spotkanie na ten moment nie zachwyca.

Póki co, wygląda to tak:

[‘30] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:0 Długie zagranie stoperów "na chorągiewkę" na Odriozolę. Prawy obrońca Hiszpanów jednak do niego nie dochodzi.

[‘28] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:0 Serbowie przy piłce, długo rozgrywają swoją akcję. Hiszpania cofnięta, czeka na przechwyt i kontrę.

[‘26] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:0 Dobra akcja Suareza, który po podaniu Williamsa oddaje strzał w boczną siatkę. To mogło zaskoczyć Manojlovica.

[‘24] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:0 Wyśmienita okazja Serbów i znowu brak dokładności Djurdjevica. Moglo być 1:0.

[‘22] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:0 Duża kontrowersja! Moya wpada w pole karne i zostaje podcięty - gwizdek arbitra milczy. Czekamy na powtórki.

[‘20] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:0 Znowu - chwilowe przyspieszenie i powolne rozgrywanie piłki. Hiszpanie prowadzą grę, czekają na błąd Serbów.

[‘18] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:0 Znakomita okazja Hiszpanów, niewykorzystana szansa sma na sam! Znakomicie między słupkami Manojlovic. La Furja Roja powinna wyjść na prowadzenie!

[‘16] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:0 Piękna akcja Serbów, strzał Djurdjevica jednak za słaby. Nie było spalonego, pomyłka hiszpańskiej obrony.

[‘14] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:0 Hiszpanie momentalnie doskakują do Serbów na ich połowie. Atakują sześcioma-siedmioma zawodnikami. Gubią się piłkarze z Bałkanów.

[‘12] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:0 Widać gołym okiem, że z piłką większy użytek potrafią zrobić Hiszpanie. Oni przewodzą, ale Serbowie mają swój plan na tem mecz.

[‘10] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:0 Inaki Williams przed szansą, ale jego strzał z lewej nogi blokują serbscy defensorzy. To była dobra okazja Hiszpanów.

[‘8] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:0 Hiszpanie uspokoili grę. Stoperzy przy futbolówce, uspokoiło się.

[‘6] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:0 Serbowie znowu w natarciu. Rajd lewą stroną Lukica, jednak walkę o piłkę w powietrzu wygrywają hiszpańscy defensorzy.

[‘4] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:0 Znakomita okazja Serbów, którzy oskrzydliwi akcję prawą flanką. Djurdjevic jednak zagrał do nikogo. Rzut rożny.

[‘0] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:0 Hiszpania spokojnie w rozegraniu, Serbowie biegają za piłką - tego się spodziewaliśmy.

[‘0] SERBIA U-21- HISZPANIA U-21 0:0 Rozpoczynamy spotkanie Serbii z Hiszpanią!

Teraz na stadionie w Bydgoszczy wybrzmiał hymn reprezentacji Hiszpanii.