Euro U-21. Szwedzkie media: Jako obrońcy tytułu sami się poniżyliśmy

Piłka nożna

Szwedzkie media nie widzą żadnych okoliczności łagodzących dla porażki swoich piłkarzy ze Słowacją 0:3 w ostatnim meczu grupowym mistrzostw Europy do lat 21 w Polsce i odpadnięciu z turnieju. - Jako obrońcy tytułu sami się poniżyliśmy i ośmieszyliśmy - komentują.

Dwa punkty w trzech meczach i zaledwie dwie zdobyte bramki w wykonaniu aktualnego mistrza Europy. To nie jest już nawet śmieszne, lecz bardzo żałosne - napisał krótko dziennik „Aftonbladet".

W sarkastycznym tonie szwedzkie media skomentowały, że Szwecja nie była w rozgrywkach grupowych najgorsza, bo zajęła trzecie miejsce w grupie, wyprzedzając gospodarza turnieju Polskę, która w trzech meczach zdobyła zaledwie jeden punkt. - Byliśmy świadkami mentalnego załamania się na całej linii. Przed tym meczem o wszystko, a zwłaszcza o obronę tytułu mistrzowskiego, królowało nadęcie i pewność siebie, lecz później nasz złoty statek po prostu nagle zatonął - stwierdził „Expressen".

Dziennikarze szwedzkiej telewizji SVT zauważyli, że jednym z decydujących momentów dla Szwedów w MME była "jedenastka" podyktowana w końcówce spotkania z ekipą biało-czerwonych. - Cóż, przecież nie można żądać złotego medalu za każdym razem, lecz trochę szczęścia by się przydało. Naszym gwoździem do trumny okazał się karny w ostatnich minutach meczu z Polską w poniedziałek, po którym zamiast tak ważnego zwycięstwa dostaliśmy „przegrany” remis 2:2. Tym karnym Polacy zafundowali nam exit z tych mistrzostw - podkreślono.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze