Polki w finale debla Warsaw Sports Group OPEN 2017

Tenis
Polki w finale debla Warsaw Sports Group OPEN 2017

W piątek poznaliśmy skład finalistek gry podwójnej w turnieju Warsaw Sports Group OPEN (ITF Womens Circuit, pula nagród: 25 000 USD + hospitality). Opady deszczu, które przeszyły nad Warszawą nie pozwoliły jednak rozegrać ćwierćfinałów singla. Mecze były kilkukrotnie przekładane, ostatecznie podjęto decyzję, że półfinały debla z udziałem dwóch polskich par zostaną rozegrane pod balonem, a mecze 1/4 finału gry pojedynczej rozpoczną się w sobotę o godzinie 9:30.

Do finału gry podwójnej awansowały turniejowe „dwójki” Katarzyna Piter i Katarzyna Kawa, które pokonały ukraińskie siostry Kolb, Marynę i Nadię 6:2, 6:1 w 50 minut. Niestety, w drugim półfinale przegrały Paulina Czarnik i Daria Kuczer (1:6, 2:6). Nie mogą mieć jednak powodów do zmartwień, ponieważ Białorusinka Wiera Łapko i Australijka Priscilla Horn grają w Warszawie z „jedynką” i są głównymi faworytkami do końcowego triumfu.

 

Sobota będzie pracowitym dniem dla 26-letniej poznanianki Katarzyny Piter. Najpierw zagra ćwierćfinał singla z Chorwatką Ani Mijaciką o godz. 9:30, a potem – miejmy nadzieję – mecz półfinałowy ok. godziny 13, a na koniec dnia, na godzinę 16 został zaplanowany finał debla.

Informacja Prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie