Ponad ćwierć miliona złotych w puli 15. sezonu ESL Mistrzostw Polski!

Inne
Ponad ćwierć miliona złotych w puli 15. sezonu ESL Mistrzostw Polski!
fot. ESL

Piętnasty sezon ESL Mistrzostw Polski wprowadzi na krajową scenę prawdziwą rewolucję. W puli nagród zmagań ulokowano aż 260,000 złotych! Ponadto, uczestnikom wypłacane będą comiesięczne pensje, a najlepsze zespoły awansują do światowej klasy rozgrywek.

Innowacyjny sezon ESL Mistrzostw Polski startuje już dziś. Tak, jak podczas ubiegłej edycji, w walce o tytuły najlepszych zespołów nad Wisłą zobaczymy formacje Counter-Strike’a: Global Offensive oraz League of Legends. Całość zwieńczona zostania 15-17 września w łódzkiej Atlas Arenie podczas 28. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.

 

Część zespołów otrzyma bezpośrednie zaproszenie od organizatorów. Reszta miejsce w zawodach zdobyć będzie musiała w sieciowych kwalifikacjach. Zmieniony został jednak system rozgrywek. Tym razem włodarze ESL zaproponowali tryb kolejkowy – po siedem dwumeczów BO1 w przypadku CS:GO oraz siedem pojedynków BO3 jeśli chodzi o LoL-a. Najlepsze dwie ekipy z każdej platformy automatycznie awansują do półfinałów w Łodzi. Cztery kolejne mierzyć będą się w internetowych ćwierćfinałach, by po wygranej dołączyć do liderów.

 

Znaczącą zmianą jest także dodatkowy system gratyfikacji. Od teraz gracze popularnego „kantera” nie tylko będą mogli pokusić się o nagrody z tradycyjnej puli (aż 60,000 złotych w przypadku CS:GO), ale także o comiesięczną pensje wynoszące 5,000 złotych dla zespołu. Łącznie z przeznaczonymi 80,000 złotych dla zawodników League of Legends ESL przeznaczył na pieniężne honoraria dla uczestników aż 260,000 złotych! To bezapelacyjny rekord na polskiej scenie esportowej.

 

 

Nowy sezon ESL Mistrzostw Polski to krok milowy w stronę dalszej profesjonalizacji krajowych rozgrywek esportowych. Postawiliśmy sobie jeden jasny cel – dać jak największe wsparcie graczom, zarówno jeśli chodzi o poprawę ich komfortu finansowego jak również możliwość awansu do rozgrywek światowych – wspomina Rafał Pikiewicz, dyrektor zarządzający w polskim oddziale ESL.

 

Ale to nie koniec! Dodatkową nowością jest rozpoczęcie współpracy z Mountain Dew League – przedsionkiem najbardziej prestiżowej ligi świata ESL Pro League. Najlepsi gracze CS:GO uzyskają promocję do ESEA Premier, rozgrywek, które mogą być przepustką do czołówki światowych rankingów. Tylko w aktualnie rozgrywanym sezonie podziwiamy w nich Team Kinguin, PRIDE czy PENTA Sports, a już niedługo szranki w zawodach spod szyldu MDL prawdopodobnie rozpocznie także „Złota piątka” z Virtus.pro.

 

http://pro.eslgaming.com/polska/gate/

Szymon Groenke, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze