Ruch Chorzów otrzymał licencję na grę w Nice 1 Lidze

Piłka nożna
Ruch Chorzów otrzymał licencję na grę w Nice 1 Lidze
fot. Cyfrasport

Podczas piątkowego posiedzenia Komisji ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej przyznano licencję na grę w Nice 1 Lidze Ruchowi Chorzów i Stomilowi Olsztyn.

Ruch w zakończonym niedawno sezonie zajął ostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy i spadł do I ligi. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drużyna z Chorzowa otrzyma licencjęna grę w tej klasie rozgrywkowej. Decyzja została odroczona do 23 czerwca, by Ruch mógł spełnić następujące warunki:

 

1. Uregulowanie zobowiązań w stosunku do piłkarzy z tytułu premii za sezon 2015/16 poprzez zapłatę pierwszych dwóch rat premii przypadających do zapłaty w 2016 r. i zapłatę lub objęcie ugodą dwóch kolejnych rat przypadających do zapłaty w 2017 roku.

 

2. Uregulowanie zobowiązanie do byłego trenera-koordynatora, zatrudnionego jednocześnie jako prezesa Fundacji Ruchu Chorzów, w części, którą Komisja uznała za bezsporne wynagrodzenie trenera-koordynatora.

 

3. Zapłaty zobowiązania transferowego do FC Nurnberg w terminach przewidzianych zawartą ugodą.

 

4. Dostarczenie dokumentów firm właścicielskich potwierdzające dodatkowe wpłaty na rzecz Klubu w przypadku niepozyskania kontraktów sponsoringowych zapewniających Klubowi źródła finasowania w sezonie 2017/18.

 

Obowiązki z punktów 2,3 oraz 4 zostały przez Klub Ruch Chorzów SA w całości zrealizowane. Odnośnie punktu 1: Klub zapłacił w całości dwie raty w stosunku do wszystkich piłkarzy i sztabu trenerskiego wynikające z regulaminu premiowania. Kolejne dwie raty w stosunku do zdecydowanej większości piłkarzy zostały przez Klub albo w całości zapłacone lub objęte ugodami. Tylko z trzema piłkarzami Klubowi nie udało się podpisać stosownych porozumień. Klub jednak uznał zobowiązania w stosunku do tych trzech zawodników i w przypadku braku zawarcia z nimi porozumienia zobowiązania te będą musiały zostać zapłacone w toku weryfikacji kryterium.

 

W tej sytuacji postanowiono, że Ruch otrzyma licencję na grę w Nice 1 Lidze w nowym sezonie, jednak już na starcie zostanie ukarany utratą pięciu punktów. Ponadto postanowiono nałożyć na klub ograniczenie wysokości łącznych kosztów wynagrodzeń dla wszystkich pracowników do wysokości zadeklarowanej w Prognozie Finansowej oraz zobowiązać do realizacji ugód zawartych z byłymi i obecnymi pracownikami, w terminach wykazanych w przedmiotowych ugodach bez możliwości ich dalszego odraczania. 

 

Licencję na grę w Nice 1 Lidze otrzymał również Stomil Olsztyn. PZPN wydał komunikat w tej sprawie:

Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych uzyskała dzisiaj od Klubu Stomil Olsztyn SA porozumienia z czterema zawodnikami, których Klub niesłusznie uważał za spornych. Tym samym Klub wykazał, że spełnia wymogi określone w kryterium F.04 Podręcznika Licencyjnego. W związku z powyższym Komisja Odwoławcza postanowiła:

1. Zmienić decyzję Komisji ds. Licencji Klubowych w ten sposób, że przyznaje Klubowi Licencję na rozgrywki I ligi w sezonie 2017/2018 z nadzorem infrastrukturalnym i finansowym.

2. Nałożyć na klub sankcję regulaminową w postaci obowiązku zapłaty kwoty 10.000 zł (dziesięć tysięcy złotych) w związku z naruszeniem kryterium F.04 Podręcznika Licencyjnego dla Klubów I ligi na sezon 2017/2018.

3. Zobowiązać Klub do realizacji ugód zawartych z zawodnikami, w terminach wykazanych w przedmiotowych ugodach bez możliwości ich dalszego odraczania.

4. Zaliczyć wpłaconą kaucję za odwołanie na poczet sankcji regulaminowej określonej w pkt.2 powyżej.

Klub Stomil Olsztyn mecze w roli gospodarza będzie rozgrywał na Stadionie Miejskim w Ostródzie.

RM, Polsat Sport, pzpn.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie