Siatkarskie derby Częstochowy w przyszłym sezonie

Siatkówka
Siatkarskie derby Częstochowy w przyszłym sezonie
fot. PAP

Miniony sezon dla częstochowskiej siatkówki stał pod znakiem spadków. Drużyna AZS Częstochowa pożegnała się z rozgrywkami PlusLigi, a Exact System Norwid Częstochowa spadł z I ligi. Jak się jednak okazało, Norwid zachowa miejsce na zapleczu ekstraklasy.

Sezon 2016/17 dla ekipy Exact System Norwid Częstochowa zakończył się spadkiem z I ligi. W barażowych meczach o utrzymanie ekipa spod Jasnej Góry uległa Victorii Wałbrzych 2–3 (2:3, 3:1, 3:2, 2:3, 1:3). Jak się jednak okazało, częstochowianie pozostaną na zapleczu PlusLigi i to kosztem drużyny z Wałbrzycha, z którą przegrali rywalizację barażową.

 

W minionym sezonie ekipa Norwida oparta była na młodych graczach wspartych doświadczonymi Jakubem Oczko i Michałem Kaczyńskim. W nadchodzącym sezonie filozofia sztabu szkoleniowego ekipy spod Jasnej Góry nie zmieni się: drużyna ma być budowana na młodych i perspektywicznych siatkarzach.

 

Trener Radosław Panas w większości postawił na znanych już sobie zawodników, którzy stanowili trzon drużyny  w minionym sezonie. Klub przedłużył umowy z następującymi zawodnikami: Kamilem Gromadzkim, Adrianem Krasiem, Tomaszem Kryńskim, Dominikiem Miarką, Adamem Smolarczykiem, Łukaszem Usowiczem, Michałem Wrzeszczem, Mateuszem Zawalskim i Bartłomiejem Zielińskim. Z  Norwidem pożegnali się natomiast Krzysztof Kołodziej i Michał Kaczyński, a w roli zawodnika nie wystąpi już Jakub Oczko, który został trenerem grup młodzieżowych.

 

Utrzymanie Exact System Norwid oznacza też, że w I lidze dojdzie najprawdopodobniej do częstochowskich derbów pomiędzy Norwidem i AZS.

 

Siatkarze AZS Częstochowa, po trzydziestu latach obecności w ekstraklasie, przeżyli gorycz degradacji po barażowej porażce z Aluron Virtu Wartą Zawiercie 1–3 (0:3, 3:1, 2:3, 0:3). Działacze częstochowskiego klubu złożyli oficjalny protest, żądając przyznania zwycięstw walkowerami w czterech meczach barażowych. Protest ten został jednak odrzucony w maju przez władze Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej SA, a 19 czerwca również przez Sąd Odwoławczy przy PLPS.

RM, Polsat Sport, siatkowka.norwid.net
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie