Euro U-21: Skromne zwycięstwo Włochów z Niemcami! Obie ekipy w półfinałach

Włosi pokonali reprezentację Niemiec 1:0 w trzeciej kolejce grupy C Euro U-21. Jedyną bramkę w meczu zdobył przed przerwą Federico Bernardeschi. Obie ekipy awansowały do półfinału turnieju.

Spotkanie - nie licząc końcowych minut - było ciekawym widowiskiem, stojącym na niezłym poziomie. Było sporo sytuacji podbramkowych, a chwilami nerwy ponosiły piłkarzy. Jednak rozjemca "gasił" skutecznie emocje żółtymi kartkami. Od wysokiego "C" mogli rozpocząć to spotkanie Niemcy. W 6. min piękną "główką" popisał się Marc-Oliver Kempf, ale sędzia uznał - według wielu obserwatorów spotkanie niesłusznie - iż był spalony.

Italia gol na wagę awansu zdobyła w 30. minucie. Lorenzo Pellegrini zdecydował się na wślizg niedaleko pola karnego rywala i uprzedził chcącego kopnąć piłkę niemieckiego piłkarza (był nim Mahmoud Dahoud). Domenico Berardi, do którego trafiła piłka, zauważył, że na dobrą pozycję wychodzi kolega z zespołu. Federico Bernardeschi znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i pokonał go technicznym strzałem lewą nogą.

W 62. min ładnym strzałem z dystansu popisał się Pellegrini, ale jedyną korzyścią dla Włochów był rzut rożny. W końcówce obie drużyny, zdając sobie sprawę, że awansują do dalszych gier, nie atakowały rywala. Kibice, którzy bardzo licznie przyszli na mecz, gwizdami podsumowali tę postawę. Włosi wyprzedzili Niemców w grupie C i awansowali z pierwszego miejsca do półfinałów. Nasi zachodni sąsiedzi byli najlepszą drużyną z drugich miejsc, wyprzedzili Słowację i Portugalię i również zameldowali się w najlepszej czwórce turnieju.

Włochy - Niemcy 1:0 (1:0).

Bramka: 1:0 Federico Bernardeschi (30).

Żółte kartki: Włochy: Domenico Berardi, Federico Chiesa, Federico Bernardeschi, Andrea Conti. Niemcy: Marc-Oliver Kempf, Maximilian Arnold, Yannick Gerhardt.

Sędzia: Slavko Vincic (Słowenia). Widzów: 14 039.

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca.

Relacja zakończona

Życzymy dobrej nocy i zapraszamy na kolejne relacje!

Koniec meczu! Włochy - Niemcy 1:0. Obie ekipy awansowały do półfinałów.

Ostatnie minuty rozgrywane w wolnym tempie, Niemcy rozgrywają piłkę na własnej połowie.

Locatelli za Berardiego

Niemcy nieco bezradni, Włosi nie forsują tempa, ale wyraźnie przeważają.

Ładnie lewą stroną przedzierali się Włosi, ale przeciwnicy czujnie w obronie.

Conti! Jak to nie wpadło? Świetna okazja Włochów, ale jednak spalony

Petagna wchodzi za Chiesę

Włosi próbują rozgrywać przed polem karnym Niemców, ale ci dobrze się bronią.

Włosi się rozkręcają... Niemcom ciężko wyjść z własnej połowy, ale piłkarze Italii muszą uwarzać, bo rywale są groźni w szybkich atakach, a jeden stracony gol spowoduje, że Włosi nie awansują do półfinału.

W końcu groźny strzał zza pola karnego. Uderzenie Pellegriniego broni Pollersbeck.

Słabszy okres gry, w ogóle druga połowa nie porywa, mało akcji, dużo niedokładności.

Dobra akcja Niemców lewą stroną, Gnabry jednak nie mółg dokładnie dośrodkować i łapie piłkę Donnarumma.

Podobnie jak i w pierwszej połowie, teraz równiez oglądamy spokojny początek. Dużo stałych fragmentów gry, mało płynności.

Wracamy po przerwie...

Koniec pierwszej połowy. Włosi po golu Bernardeschiego prowadzą 1:0 z Niemcami.

Włosi grają bardzo rozważnie i zasłużenie prowadzą. Na boisku leży Gagliardini

Dużo żółtych kartek, brudnej gry na boisku. Niemcy wyraźnie chcą odrobić straty jeszcze przed przerwą.

Na ten moment zarówno Niemcy jak i Włosi są w półfinałach, gdyż Czechy przegrywają z Danią 1:2.

GOOOOOOOL! 1:0 dla Włochów po golu Bernardeschiego. Fatalny błąd Niemców, strata piłki i również bramki. Po golu widzieliśmy jeszcze małą sprzeczkę pomiędzy piłkarzami obu ekip.

Ostatnie minuty wyraźnie dla Włochów, groźne, może jeszcze nie stuprocentowe akcje zespołu Italii. Na razie jeszcze bez gola, a taki wynik pasuje Niemcom.

Kempf fauluje przed polem karnym Caldarę. Niemiec ukarany żółtym kartonikiem. Z rzutu wolnego próbował Bernardeschi, ale minimalnie chybił.

Arbiter jak na razie nie pokazał dwóch ewidentnych kartek dla Niemców. Przypomnijmy, że może to mieć znaczenie, która z drużyn awansuje do półfinału.

Brzydki, taktyczny faul Meyera. Powinna być żółta kartka. Po chwili bardzo dobre uderzenie z dystansu, ale na posterunku Pollersbeck.

Teraz w odpowiedzi Stark z dystansu, ale bardzo niecelnie.

Strzał głową Benassiego, ale pewnie łapie futbolówkę Pollersbeck.

Niemcy powoli zaczynają opanowywać boiskowe wydarzenia

Gol..., a jednak nie. Sędzia odgwizdał spalonego jednego z Niemców. Kontrowersyjna decyzja...

Włosi starają się rozgrywać, ważne w tym meczu będzie przejęcie inicjatywy w środku pola, komu się to uda zapewne zdominuje cały mecz.

Spokojny początek, obie ekipy próbują zaskoczyć rywali długimi piłkami za linię obrony. Pierwsze groźne dośrodkowanie w pole karne Niemców, ale pewnie łapie golkiper naszych zachodnich sąsiadów.

Za chwilę pierwszy gwizdek...

Przypomnijmy, że w półfinałach Euro U-21 są już reprezentacje Anglii oraz Hiszpanii. W grze o pozostałe miejsca są jeszcze Niemcy, Włosi, Czesi i Słowacy. Ci ostatni czekają na dzisiejsze rozstrzygnięcia.

Niemcy na razie ida w tym turnieju jak burza. Pokonali Czechów 2:0 oraz Danię 3:0. Włosi w starciu z Czechami polegli 1:3, a Duńczyków ograli 2:0.

Oto składy:

Dobry wieczór. Zapraszamy na relację z meczu Włochy - Niemcy. Dzisiejszy mecz zostanie rozegrany na stadionie w Krakowie.