Euro U-21: Włochy - Niemcy. Transmisja w Polsacie Sport

Piłka nożna
Euro U-21: Włochy - Niemcy. Transmisja w Polsacie Sport
fot. PAP

Czas na rozstrzygnięcie fazy grupowej młodzieżowych mistrzostw Europy rozgrywanych w Polsce! W hicie ostatniej kolejki spotkań grupy C Włochy podejmą reprezentację Niemiec. Transmisja meczu Włochy - Niemcy w Polsacie Sport.

Sytuacja w ostatniej grupie jest najbardziej skomplikowana ze wszystkich. Jeżeli Włosi wygrają z Niemcami, a w drugim spotkaniu Czesi pokonają Duńczyków, to trzy pierwsze z wymienionych drużyn będą miały po sześć punktów i wówczas będzie decydował bilans bramkowy. "Azzurrini" będą musieli jednak pokonać mocną ekipę Niemiec różnicą dwóch bramek, co najmniej 3:1. W takim wypadku bilans Niemców w małej tabeli wynosiłby 3:3 (2:0 z Czechami i 1:3 z Włochami), Czechów również 3:3 (0:2 z Niemcami i 3:1 z Włochami), natomiast Włochów 4:4 (3:1 z Niemcami i 1:3 z Czechami).

– Wiemy, że awans zależy od nas, ponieważ wygrywając 3:1 będziemy go pewni. Wciąż mamy możliwość dalszego udziału w turnieju – podkreśla Lorenzo Pellegrini, autor kapitalnego gola przewrotką w pojedynku z Danią.

O tak korzystny wynik przeciwko młodemu "Die Mannschaft" będzie jednak niezwykle ciężko. Podopieczni Stefana Kuntza przez obecną edycję Euro idą jak burza, pewnie wygrywając każde ze spotkań.

Szanse na awans ma również druga drużyna z tabeli grupy C, jednak wtedy konieczne będzie przegonienie drugiej w grupie A Słowacji, która legitymuje się bilansem bramkowym 6:3. Jak widać wariantów jest wiele i na finalne rozstrzygnięcie będziemy musieli poczekać do sobotniego wieczoru.

Transmisja meczu Włochy - Niemcy od godziny 20.30 w Polsacie Sport. Komentują Tomasz Włodarczyk i Roman Kołtoń.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie