Fogiel z Paryża: Gdzie trafi Mbappe?

Piłka nożna
Fogiel z Paryża: Gdzie trafi Mbappe?
fot. PAP/EPA

Wszystko wskazuje na odejście Kyliana Mbappe z AS Monaco. Kilka dni przed wyjazdem na urlop klejnot z Monako odwiedził swojego prezesa, Vadima Vasylieva, w tajnym miejscu, gdzieś na Morzu Śródziemnym.

Kilka dni temu Francuz rozmawiał również z Zinedinem Zidanem. Hiszpańskie media twierdzą, że Zidane miał mocne argumenty, aby przekonać 18-letniego reprezentanta Trójkolorowych.

Niezwykle utalentowany Francuz wie o tym, że gdzie by nie trafił, i tak otrzyma wystarczająco duż czasu, by się pokazać. Selekcjoner Trójkolorowych, Didier Deschamps, zachęcał młodego napastnika do pozostania w klubie spod skały przynajmniej do mistrzostw świata 2018.

Ale po porażce ze Szwecją sytuacja Trójkolorowych nie jest już taka pewna. Tak czy inaczej młody Kylian na brak propozycji nie może narzekać.

Real zlożył propozycję wykupienia go za 140 milionów euro, czego nie potwierdza klub z Lazurowego Wybrzeża. Prawdopodobnie Zidane przekonał Kyliane'a co do czasu gry.

Jednak na razie żaden z wielkiej trójki Bale, Benzema czy Ronaldo nie ma zamiaru opuszczać klubu, więc wiązać się z Realem Mbappe miałby ograniczony czas gry.

Na meczu Francja – Anglia widziano nowego dyrektora sportowego, Antero Henrique, w towarzystwie ojca Kyliana, Wilfrieda Mbappé, głównego aktora rodzinnego projektu.

PSG jest zdecydowany przebić królewski klub z Madrytu. Paryżanie są zdecydowani wyłożyć ponad 150 milionów euro. Jest jeszcze jeden ważny argument przemawiający za PSG.

Mbappe jest bardzo związany z kolegami z Bondy,  miejsca urodzenia i pierwszych piłkarskich kroków. To na pewno ważny argument do wzięcia pod uwagę.

W Paryżu tworzyłby wraz z Edinsonem Cavani doskonały duet. Nad Sekwaną byłby gwiazdą, w Madrycie tylko jedną z nich. Co do warunków indywidualnych zarowno PSG, jak i Real są w stanie spełnić jego oczekiwania.

A może na jachcie Vadima Vasilyeva, otrzymał gwarancję, że Monako ponownie zagra o najwyższe trofea, z Champions Lague na czele i jeszcze przez rok zostanie w Monako?

Jest tyle niewiadomych w tym wszystkim, że trudno o jakąś racjonalną odpowiedź. Kto trafi całą pulę ? Odpowiedz za kilka, kilkanaście dni, a moze i za rok?

Tadeusz Fogiel, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze