Puchar Konfederacji FIFA: Portugalia rozgromiła Nową Zelandię

Nowa Zelandia przegrała w Sankt Petersburgu z Portugalią 0:4 (0:2) w meczu trzeciej kolejki grupy A piłkarskiego Pucharu Konfederacji FIFA. Tym samym Portugalczycy zapewnili sobie awans do półfinału z pierwszego miejsca w grupie A.

Pierwszą bramkę w tym meczu zdobył w 33. minucie Ronaldo wykorzystując rzut karny. Tym samym strzelił już 75 goli dla drużyny narodowej i jest pod tym względem rekordzistą kraju. Niewiele brakuje mu też do najlepszego w historii piłkarza w Europie Węgra Ferenca Puskasa - 84 bramki. Ronaldo zrównał się natomiast z innym Węgrem Sandorem Kocsisem.

Pięć minut później prowadzenie podwyższył Bernardo Silva. Po zmianie stron po golu dołożyli Andre Silva i Nani, który zmienił Ronaldo.

W drugim meczu tej grupy Meksyk wygrał w Kazaniu z Rosją 2:1. Portugalia, podobnie jak Meksyk, fazę grupową zakończyła z siedmioma punktami. Jednak lepszy bilans bramkowy pozwolił jej zająć pierwsze miejsce w grupie A. Finał zaplanowano na 2 lipca w Sankt Petersburgu.

Nowa Zelandia - Portugalia 0:4 (0:2)

Bramki: Cristiano Ronaldo (33-karny), Bernardo Silva (38), Andre Silva (80), Nani (90).