Reprezentant Iranu zastąpi Kurka w PGE Skrze Bełchatów!

Siatkówka
Reprezentant Iranu zastąpi Kurka w PGE Skrze Bełchatów!
fot. FIVB

Milad Ebadipour miał oferty z Rosji, jednak wszystko wskazuje na to, że 23-letni reprezentant Iranu zagra w PGE Skrze Bełchatów. Przyjmujący, który w minionym sezonie został mistrzem Iranu, zostanie pierwszym reprezentantem tego kraju w historii PlusLigi.

Mierzący 196 cm zawodnik to gwiazda azjatyckiej siatkówki. Po zdobyciu trzech mistrzowskich tytułów został wybrany najlepszym przyjmującym Klubowych Mistrzostw Azji. W ostatnim sezonie występował w Sarmayeh Bank, z którym wzniósł w górę mistrzowski tytuł. Jest podstawowym zawodnikiem reprezentacji Iranu.

W PGE Skrze ma zająć miejsce Bartosza Kurka, który przeniesie się do Ziraatu Bankasi Ankara. Persowie rzadko decydują się na opuszczanie rodzimej ligi i potrzebują specjalnej zgody rodzimej federacji, jednak tym razem cały proces ma przebiec płynnie.

Transferu oficjalnie nie potwierdziła jeszcze żadna ze stron, jednak wszystko wydaje się być już pewne. Na Twitterze sprawę rozpisał bowiem trener Roberto Piazza. W klubie na tej pozycji występują między innymi Nikołaj Penczew i Bartosz Bednorz. W żółtej koszulce nie wystąpią już Artur Szalpuk i wspomniany Kurek.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie