Turniej ATP w Londynie: Lopez wyeliminował Dimitrowa w półfinale

Hiszpański tenisista Feliciano Lopez pokonał rozstawionego z "szóstką" Bułgara Grigora Dimitrowa 7:5, 3:6, 6:2 w półfinale turnieju ATP na kortach londyńskiego Queen's Clubu (pula nagród 1,84 mln euro). W niedzielę jego rywalem będzie Chorwat Marin Cilic (4.).

Mecz Dimitrowa z 32. w rankingu ATP rywalem został na pewien czas przerwany w drugim secie z powodu deszczu. Hiszpan przegrał tę odsłonę, ale w całym spotkaniu okazał się lepszy od triumfatorka tej imprezy sprzed trzech lat.

Lopez ma w dorobku pięć tytułów ATP, a ostatni z nich wywalczył w poprzednim sezonie.

O szósty zagra z Cilicem, który w sobotę wyeliminował Gillesa Muellera 6:3, 5:7, 6:4. Chorwat zakończył dobrą passę zawodnika z Luksemburga, który w minionym tygodniu triumfował w holenderskim 's-Hertogenbosch.

Tenisista z Bałkanów wygrał dotychczas 17 imprez uwzględnianych w statystykach ATP, w tym raz - w 2012 roku - na trawiastych kortach Queen's Clubu. W bieżącej edycji występuje też w deblu, w którym w parze z Marcinem Matkowskim walczy obecnie o awans do finału.