Zimnoch chce walczyć z Adamkiem!

Sporty walki

Krzysztof Zimnoch (22-1-1, 15 KO) rzucił wyzwanie Tomaszowi Adamkowi (51-5, 30 KO)! Jeśli pokona we wrześniu Joeya Abella (33-9, 31 KO), to jeszcze w tym roku chciałby się zmierzyć w ringu właśnie z "Góralem".

Zimnoch mógł walczyć na Polsat Boxing Night 7 - Nowe Rozdanie. Organizator gali Mateusz Borek proponował mu starcie z Adamem Kownackim (15-0, 12 KO). 33-latek nie skorzystał z tej oferty, tłumacząc się tym, że ma już zakontraktowaną walkę na wrzesień.

 

"Jakiś czas temu złożył mi propozycję, bym boksował na niej z Adamem Kownackim, ale odmówiłem, gdyż mieliśmy z Tomkiem Babilońskim już ustaloną walkę na wrzesień, do której się obecnie przygotowuję i wiedziałem, że rywal będzie mocny i że będę potrzebował czasu, by się dobrze do niego przygotować. Temu też podjąłem taką decyzję, by skupić się na tym, co ustaliłem już ze swoim promotorem. Mateusz Borek odebrał to jednak chyba jako tchórzostwo z mojej strony, sądząc po skomentowaniu przez niego mojej decyzji…" - napisał Zimnoch na Facebooku.

 

Okazało się teraz, że bardzo chętnie walczyłby z Adamkiem. Zaproponował nawet termin. "Jeśli wygram we wrześniu z J. Abellem, to chętnie zmierzę się później z najlepszym ciężkim z jego nowopowstałej grupy MB Promotions, czyli Tomkiem Adamkiem na grudniowym PBN. 16 grudzień byłby dla nas obu idealny i nowo powstała hala w Gliwicach pięknym miejscem, gdzie możnaby to zrobić. Jestem otwarty i mam nadzieję, że rzucona rękawica zostanie podniesiona" - dodał.

 

 

Na gali Polsat Boxing Night 7 - Nowe Rozdanie "Góral" pokonał Solomona Haumono (24-4-2, 21 KO) jednogłośnie na punkty (99:91, 99:91, 100:90).

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze